Trwa ładowanie...
d4jzcog

Sukces CBŚP i KAS. Służby przechwyciły ponad ćwierć tony heroiny o wartości 60 mln złotych

- Chcę wam wszystkim podziękować. Bronicie Polaków przed przemytem, ale też przed złem, bo heroina to zło - mówił Mateusz Morawiecki do funkcjonariuszy CBŚP i KAS. Polskie służby udaremniły przemyt ponad 275 kilogramów heroiny z Bliskiego Wschodu.
Share
Sukces CBŚP i KAS. Zatrzymano przemyt 275 kilogramów heroiny.
Sukces CBŚP i KAS. Zatrzymano przemyt 275 kilogramów heroiny.Źródło: Policja, Fot: CBŚP
d4jzcog

Oprócz Prezesa Rady Ministrów na konferencji obecni byli też Mariusz Kamiński i komendant CBŚP, insp. Paweł Połtorzycki.

Kolejny sukces polskich służb

Jak podkreślił Mateusz Morawiecki, to drugi sukces polskich służb w ostatnim czasie. W grudniu 2019 roku premier informował o przejęciu 200 kilogramów kokainy z Kolumbii. - Dziś nowy sukces. Udaremniliśmy przemyt ponad ćwierć tony heroiny. Na krótkim filmiku widzieliśmy niezwykle skomplikowaną sytuację. Ci ludzie pracują niewidoczni, pracują po wiele miesięcy - mówił Morawiecki.

Premier podkreślił, że dzisiejsze kartele to "wielopoziomowe korporacje", które do swoich działań wykorzystują najnowszą technologię. - Tym większe słowa uznania dla funkcjonariuszy zaangażowanych akcję. Chcę wam wszystkim podziękować. Bronicie Polaków przed przemytem, ale też przed złem, bo heroina to zło - zaznaczył Mateusz Morawiecki i dodał, że wartość narkotyków szacuje się na kwotę ponad 60 milionów złotych.

d4jzcog

Czytaj też: Chińska mafia i przemyt narkotyków w Polsce. Pojawia się nazwisko "El Chapo Azji"

Mariusz Kamiński: "Polak zaangażowany w przemyt"

Z kolei Mariusz Kamiński, minister koordynator służb specjalnych przekazał, że w proceder przemytu heroiny zaangażowany był obywatel Polski. - Wielcy ludzie gangów chcieliby z Polski uczynić dla narkotyków bramę do Europy. To im się nie uda. Dziękuję funkcjonariuszom. Chronicie Polaków i Europę przed zalewem zła - podkreślił Kamiński.

Źródło: Policja
d4jzcog

Głos zabrał także komendant Centralnego Biura Śledczego Policji. - Pierwsze informacje o tej grupie przestępczej otrzymaliśmy dwa lata temu. Dzięki współpracy z Europolem wpadliśmy na ślad Polaka, który pod fikcyjną działalnością wprowadzał narkotyki na teren naszego kraju z Bliskiego Wschodu - mówił insp. Paweł Połtorzycki.

Jak dodał, dzięki wspólnym działaniom funkcjonariuszy CBŚP oraz KAS, a także śledczym prokuratury w Gdańsku, na przełomie lutego u marca udało zatrzymać się 13 osób powiązanych z grupą. Połtorzycki zaznaczył, że tym samym działalność grupy została zakończona. Pytany o to, czy heroina miała trafić na polski rynek przekazał, że towar w większości miał trafić na rynek holenderski.

Czytaj również: Udaremniono przemyt na granicy. Była żona szefa ukraińskiej policji zatrzymana

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d4jzcog

Podziel się opinią

Share
d4jzcog
d4jzcog
Więcej tematów