Sukces CBŚP i KAS. Służby przechwyciły ponad ćwierć tony heroiny o wartości 60 mln złotych

- Chcę wam wszystkim podziękować. Bronicie Polaków przed przemytem, ale też przed złem, bo heroina to zło - mówił Mateusz Morawiecki do funkcjonariuszy CBŚP i KAS. Polskie służby udaremniły przemyt ponad 275 kilogramów heroiny z Bliskiego Wschodu.

Sukces CBŚP i KAS. Służby przechwyciły ponad ćwierć tony heroiny o wartości 60 mln złotych
Źródło zdjęć: © Policja | CBŚP

08.03.2020 | aktual.: 08.03.2020 17:15

Oprócz Prezesa Rady Ministrów na konferencji obecni byli też Mariusz Kamiński i komendant CBŚP, insp. Paweł Połtorzycki.

Kolejny sukces polskich służb

Jak podkreślił Mateusz Morawiecki, to drugi sukces polskich służb w ostatnim czasie. W grudniu 2019 roku premier informował o przejęciu 200 kilogramów kokainy z Kolumbii. - Dziś nowy sukces. Udaremniliśmy przemyt ponad ćwierć tony heroiny. Na krótkim filmiku widzieliśmy niezwykle skomplikowaną sytuację. Ci ludzie pracują niewidoczni, pracują po wiele miesięcy - mówił Morawiecki.

Premier podkreślił, że dzisiejsze kartele to "wielopoziomowe korporacje", które do swoich działań wykorzystują najnowszą technologię. - Tym większe słowa uznania dla funkcjonariuszy zaangażowanych akcję. Chcę wam wszystkim podziękować. Bronicie Polaków przed przemytem, ale też przed złem, bo heroina to zło - zaznaczył Mateusz Morawiecki i dodał, że wartość narkotyków szacuje się na kwotę ponad 60 milionów złotych.

Mariusz Kamiński: "Polak zaangażowany w przemyt"

Z kolei Mariusz Kamiński, minister koordynator służb specjalnych przekazał, że w proceder przemytu heroiny zaangażowany był obywatel Polski. - Wielcy ludzie gangów chcieliby z Polski uczynić dla narkotyków bramę do Europy. To im się nie uda. Dziękuję funkcjonariuszom. Chronicie Polaków i Europę przed zalewem zła - podkreślił Kamiński.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/3] Źródło zdjęć: © Policja

Głos zabrał także komendant Centralnego Biura Śledczego Policji. - Pierwsze informacje o tej grupie przestępczej otrzymaliśmy dwa lata temu. Dzięki współpracy z Europolem wpadliśmy na ślad Polaka, który pod fikcyjną działalnością wprowadzał narkotyki na teren naszego kraju z Bliskiego Wschodu - mówił insp. Paweł Połtorzycki.

Jak dodał, dzięki wspólnym działaniom funkcjonariuszy CBŚP oraz KAS, a także śledczym prokuratury w Gdańsku, na przełomie lutego u marca udało zatrzymać się 13 osób powiązanych z grupą. Połtorzycki zaznaczył, że tym samym działalność grupy została zakończona. Pytany o to, czy heroina miała trafić na polski rynek przekazał, że towar w większości miał trafić na rynek holenderski.

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

mateusz morawieckicbśpkas
Zobacz także
Komentarze (332)