ycipk-27z2vm

Suchedniów: wykoleiły się dwa pociągi towarowe. Ogromne problemy komunikacyjne

Na przystanku kolejowym Berezów w Suchedniowie wykoleiły się dwa pociągi towarowe. Pociągi jeżdżą już jednym torem. Nieprzejezdna jest jednak nadal droga wojewódzka nr 751.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Suchedniów. Na przejeździe kolejowym wykoleiły się dwa pociągi towarowe
Suchedniów. Na przejeździe kolejowym wykoleiły się dwa pociągi towarowe (Fotolia)
ycipk-27z2vm

Jak informuje Radio Kielce pociągi wykoleiły się na przejeździe kolejowo-drogowym w Suchedniowie (woj. świętokrzyskie) około godziny 1 w nocy. W jednym ze składów wypadł z szyn wagon. Jadący sąsiednim torem pociąg zahaczył o niego. To spowodowało, że wykoleił się wagon w drugim składzie.

Wypadek spowodował poważne utrudnienia w kursowaniu pociągów. Spółka Przewozy Regionalne informowała, że przez kilka godzin wprowadzona została zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Łączna - Suchedniów. Pociągi dalekobieżne Intercity kierowane były na trasę zamienną przez Rakoszyn i Włoszczowę Północ. Pasażerowie Intercity podróżujący do stacji Skarżysko i Radom mogli korzystać z zastępczej komunikacji autobusowej i Przewozów Regionalnych.

O godzinie 11.30 pociągi wróciły na trasę Kielce - Suchedniów - Skarżysko-Kamienna. Na razie mogą jednak jeździć tylko jednym torem, ale pasażerowie nie muszą już korzystać z zastępczej komunikacji autobusowej. Pociągi PKP Intercity nie kursują już natomiast objazdami. Drugi tor jest cały czas wyłączony w użytkowania. Został on uszkodzony na odcinku kilkuset metrów.

ycipk-27z2vm

Ponieważ do wypadku doszło na przejeździe, zablokowana jest także droga wojewódzka nr 751. Policja wyznaczyła objazdy.

Zobacz także: Pociąg wykoleił się koło Opola. Są autobusy zastępcze

Źródło: radiokielce.pl, gazeta.pl

ycipk-27z2vm

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-27z2vm

ycipk-27z2vm
ycipk-27z2vm