Trwa ładowanie...
d9ya7qf
ubiór
23-01-2007 09:28

Studenci ASP ubiorą policjantów

Studenci Wydziału Tkaniny i Ubioru łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych zaprojektują nowe mundury dla polskiej policji. Jeśli projekty zaakceptuje Komenda Główna Policji, zostanie uszyta pierwsza partia mundurów, która będzie testowana przez wybrane grupy policjantów.

d9ya7qf
d9ya7qf

- Powstały już wstępne projekty; mamy nadzieję, że zyskają uznanie - mówi prof. Małgorzata Garda z ASP.

O nowych mundurach dla policji mówi się od października zeszłego roku. Dotychczasowe, zdaniem funkcjonariuszy, są niefunkcjonalne, niewygodne i uszyte z marnej jakości tkanin. Nowe mają być nie tylko funkcjonalne i wygodne, ale też eleganckie. Zdaniem projektanta Bernarda Hanaoki, wizerunek polskich policjantów jest, najłagodniej mówiąc, mało elegancki. Hanaoka zaprojektował nawet nowe mundury, ale jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, nie znalazły one uznania w oczach szefów policji. Okazały się... zbyt nowatorskie. Stąd oferta skierowana do studentów ASP.

- Poprosiliśmy o pomoc studentów łódzkiej uczelni - powiedział nam Zbigniew Hajdas z wydziału prasowego Komendy Głównej Policji w Warszawie. - Jesteśmy przekonani, że przygotują dla nas ciekawe propozycje. (mp.)

d9ya7qf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9ya7qf
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj