Trwa ładowanie...
d2v4ngf
ubiór
23-01-2007 09:28

Studenci ASP ubiorą policjantów

Studenci Wydziału Tkaniny i Ubioru łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych zaprojektują nowe mundury dla polskiej policji. Jeśli projekty zaakceptuje Komenda Główna Policji, zostanie uszyta pierwsza partia mundurów, która będzie testowana przez wybrane grupy policjantów.

Share
d2v4ngf

- Powstały już wstępne projekty; mamy nadzieję, że zyskają uznanie - mówi prof. Małgorzata Garda z ASP.

O nowych mundurach dla policji mówi się od października zeszłego roku. Dotychczasowe, zdaniem funkcjonariuszy, są niefunkcjonalne, niewygodne i uszyte z marnej jakości tkanin. Nowe mają być nie tylko funkcjonalne i wygodne, ale też eleganckie. Zdaniem projektanta Bernarda Hanaoki, wizerunek polskich policjantów jest, najłagodniej mówiąc, mało elegancki. Hanaoka zaprojektował nawet nowe mundury, ale jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, nie znalazły one uznania w oczach szefów policji. Okazały się... zbyt nowatorskie. Stąd oferta skierowana do studentów ASP.

- Poprosiliśmy o pomoc studentów łódzkiej uczelni - powiedział nam Zbigniew Hajdas z wydziału prasowego Komendy Głównej Policji w Warszawie. - Jesteśmy przekonani, że przygotują dla nas ciekawe propozycje. (mp.)

d2v4ngf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2v4ngf
d2v4ngf
Więcej tematów