Trwa ładowanie...
d192xbe

Strzelanina we Francji. Co najmniej 3 osoby ranne

Strzelanina we francuskim mieście Lille. Ranne zostały co najmniej trzy osoby. Wśród postrzelonych jest 14-leni chłopiec. Trwa policyjna obława na zamachowca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Z ostatniej chwili
Z ostatniej chwili (AFP)
d192xbe

Trzy osoby zostały ranne w strzelaninie, do której doszło w piątek w mieście Lille, w północnej Francji. Według wstępnych ustaleń strzelanina mogła być wynikiem porachunków między handlarzami narkotyków.

Do zdarzenia doszło około godziny 21.50 na parkingu w pobliżu stacji metra Porte d'Arras na południu miasta. Według relacji świadków, zamaskowany mężczyzna otworzył ogień do trzech osób, a następnie zbiegł.
Jak przekazała policja, wśród rannych jest 14-latek. Jego życiu, podobnie jak życiu dwóch pozostałych osób, nie zagraża niebezpieczeństwo.

Uzbrojona policja zablokowała drogi w centrum miasta. Trwają poszukiwania sprawcy strzelaniny. Świadkowie usłyszeli co najmniej pięć strzałów.

Motyw strzelaniny wciąż pozostaje niejasny. Dziennik "La Voix du Nord" i radio France Bleu Nord podały, że mogła ona być wynikiem porachunków między miejscowymi handlarzami narkotyków. Napastnik wciąż nie został ujęty.

d192xbe

Podziel się opinią

Share

d192xbe

d192xbe
Więcej tematów