Trwa ładowanie...

Strzelanina w Londynie. Mężczyzna zabity podczas ataku w dzielnicy Streatham

Krótko po godzinie 14 w niedzielę przy ruchliwej ulicy Streatham High Road w Londynie doszło do strzelaniny. Incydent potwierdziła lokalna policja. Napastnik został zastrzelony, co najmniej kilka osób zostało pchniętych nożem.
Share
Londyn. Strzelanina w Streatham
Londyn. Strzelanina w Streatham Źródło: East News, Fot: Ben Cawthra/Sipa USA/East News
d250hf2

Lokalny oddział Policji Metropolitalnej przekazał, że napastnik został zastrzelony przez uzbrojonych oficerów. Policja uznała ten incydent za związany z islamskim terroryzmem i pod takim kątem prowadzone jest śledztwo.

Policja Metropolitalna dodała, że trzy osoby zostały ranne, jedna z nich znajduje się w stanie zagrażającym życiu. Dodatkowo okazało się, że zamachowiec ubrany był w kamizelkę przypominającą pas szahida. Jednak ta była bez materiałów wybuchowych.

Do strzelaniny doszło przed jednym z supermarketów. Mieszkańcy dzielnicy opublikowali w mediach społecznościowych nagrania i zdjęcia z miejsca zdarzenia.

d250hf2

Widać było na nich karetki pogotowia i radiowozy policyjne. Nad jedną z głównych ulic w Streatham krążył także śmigłowiec.

Świadkowie przekazują także, że słyszeli trzy wystrzały z broni chwilę po godzinie 14.

Streatham High Street jest częścią dużej arterii komunikacyjnej, która ciągnie się przez południowy Londyn i łączy obszar z Croydon, Brixton oraz innymi częściami stolicy.

   google maps
Źródło: google maps
d250hf2

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Najnowszy sondaż prezydencki. Andrzej Duda ma poważnego konkurenta

d250hf2

Podziel się opinią

Share
d250hf2
d250hf2
Więcej tematów