Trwa ładowanie...
Strzelanina w kinie w USA

Strzelanina w kinie w USA

Kolejna fatalna w skutkach strzelanina w Stanach Zjednoczonych. Nie żyją trzy osoby, w tym sprawca. Do zdarzenia doszło w kinie w miejscowości Lafayette w Louisianie.

Share
d3kvp52

Oprócz trzech ofiar śmiertelnych rannych jest siedem osób, część z nich ciężko. Niektóre media informują, że jest dziewięciu poszkodowanych.

Policja poinformowała, że sprawcą jest 58-letni mężczyzna, najprawdopodobniej pracownik multipleksu kinowego, w którym doszło do strzelaniny. Strzelał on z pistoletu, a następnie popełnił samobójstwo.

d3kvp52

Jego personalia nie zostały podane do`publicznej wiadomości. Zbyt wcześnie jest, aby ustalić motyw jego działania.

Tragiczne sceny najpewniej rozegrały podczas projekcji komedii "Train Wreck" ("Wykolejona") w kinie "The Grand 16". Na sali było około stu widzów. Na widowni wybuchła panika.

Trzy lata temu zamaskowany napastnik zaczął strzelać do widzów podczas filmu o Batmanie w kinie w miejscowości Aurora w stanie Kolorado. Zginęło wówczas 12 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych.

Tydzień temu ława przysięgłych uznała, że sprawca masakry w Aurorze, James Holmes, jest winny wielokrotnego zabójstwa. Mężczyźnie grozi mu kara śmierci lub dożywocie.

Zobacz również: Strzelanina w kompleksie wojskowym w USA

d3kvp52

Podziel się opinią

Share
d3kvp52
d3kvp52
Więcej tematów