Trwa ładowanie...

Strzelanina w amerykańskim uniwersytecie w Afganistanie. Są informacje o ofiarach

• Uzbrojeni napastnicy zaatakowali Uniwersytet Amerykański w Kabulu • Zginęła jedna osoba, a co najmniej 22 zostało rannych • O dokonanie napadu oskarża się talibów
Share
Afgańskie służby w okolicy uniwersytetu
Afgańskie służby w okolicy uniwersytetuŹródło: PAP/EPA, Fot: HEDAYATULLAH AMID
d2g7xg8

Reuters pisze, powołując się na wysokiego rangą przedstawiciela MSW Afganistanu, że elitarne siły afgańskie otoczyły uniwersytet. Naoczni świadkowie mówią, że żołnierze sił specjalnych weszli na teren uczelni.

- Dwóch uzbrojonych napastników ukrywa się w budynku. Trwa operacja mająca na celu ich wyeliminowanie - powiedział nieco później rzecznik MSW Sedik Sedikki.

d2g7xg8

Fotograf agencji Associated Press Massoud Hossaini był na uczelni, kiedy doszło do ataku. - Podszedłem do okna, żeby zobaczyć, co się dzieje. Na zewnątrz zobaczyłem normalnie ubranego osobnika. Strzelił do mnie - relacjonował.

Przedstawiciel resortu zdrowia Hedjatullah Stanikzai powiedział, że ofiarą śmiertelną jest ochroniarz zatrudniony przez uniwersytet, i że wśród rannych jest zagraniczny wykładowca.

Szef rządu Afganistanu Abdullah Abdullah napisał w środę wieczorem na Twitterze, że ataki na szkoły i uniwersytety są zbrodniami wojennymi.

d2g7xg8

Uniwersytet amerykański w Kabulu uchodzi za elitarny. 7 sierpnia uprowadzono dwóch jego wykładowców, Amerykanina i Australijczyka. Ich los jest nieznany.

d2g7xg8

Podziel się opinią

Share
d2g7xg8
d2g7xg8
Więcej tematów