Trwa ładowanie...
d13wo81

Strzelanina w amerykańskim uniwersytecie w Afganistanie. Są informacje o ofiarach

• Uzbrojeni napastnicy zaatakowali Uniwersytet Amerykański w Kabulu
• Zginęła jedna osoba, a co najmniej 22 zostało rannych
• O dokonanie napadu oskarża się talibów
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Afgańskie służby w okolicy uniwersytetu
Afgańskie służby w okolicy uniwersytetu (PAP/EPA, Fot: HEDAYATULLAH AMID)
d13wo81

Reuters pisze, powołując się na wysokiego rangą przedstawiciela MSW Afganistanu, że elitarne siły afgańskie otoczyły uniwersytet. Naoczni świadkowie mówią, że żołnierze sił specjalnych weszli na teren uczelni.

- Dwóch uzbrojonych napastników ukrywa się w budynku. Trwa operacja mająca na celu ich wyeliminowanie - powiedział nieco później rzecznik MSW Sedik Sedikki.

d13wo81

Fotograf agencji Associated Press Massoud Hossaini był na uczelni, kiedy doszło do ataku. - Podszedłem do okna, żeby zobaczyć, co się dzieje. Na zewnątrz zobaczyłem normalnie ubranego osobnika. Strzelił do mnie - relacjonował.

Przedstawiciel resortu zdrowia Hedjatullah Stanikzai powiedział, że ofiarą śmiertelną jest ochroniarz zatrudniony przez uniwersytet, i że wśród rannych jest zagraniczny wykładowca.

Szef rządu Afganistanu Abdullah Abdullah napisał w środę wieczorem na Twitterze, że ataki na szkoły i uniwersytety są zbrodniami wojennymi.

d13wo81

Uniwersytet amerykański w Kabulu uchodzi za elitarny. 7 sierpnia uprowadzono dwóch jego wykładowców, Amerykanina i Australijczyka. Ich los jest nieznany.

d13wo81

Podziel się opinią

Share

d13wo81

d13wo81
Więcej tematów