Trwa ładowanie...
rosja
SB
12-03-2024 08:18

Strzelanina i czołgi na granicy Rosji. Doniesienia z Ukrainy

W sieci pojawiło się wiele filmów, na których widać czołgi z nieznanymi banderami i różnym wyposażeniem technicznym w obwodach Biełgorodu i Kurska. Legiony "Wolność Rosji", "RDK" i "Batalion Syberyjski" ogłosiły, że wkroczyły na tereny przygraniczne Rosji. Trwa obecnie walka.

Wojna w UkrainieWojna w UkrainieŹródło: East News, fot: ROMAN PILIPEY
d1nm6hd
d1nm6hd

W sieci pojawiło się wiele filmów, na których widać czołgi z nieznanymi banderami i różnym wyposażeniem technicznym. Mieszkańcy obwodu kurskiego donoszą także o strzelaninie w rejonie Tetkina.

Rosyjski kanał Telegramu Baza, powołując się na "korpus wojskowy", poinformował o rzekomej próbie przebicia się "ukraińskiej DRG" w obwodach Biełgorodu i Kurska.

"Według projektu Wargonzo, kilka grup zbrojnych próbowało przedostać się na pickupach, wspieranych ogniem moździerzowym i artyleryjskim. Na podejściu do granicy odkryto także kilka czołgów wroga, które otworzyły ogień podczas próby szturmu. Bitwa nadal trwa" - czytamy w komunikacie.

d1nm6hd

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Bosak o słowach polityków PiS. "Ja nie jestem na sprzedaż"

"Wspólna operacja" sił ochotniczych

lja Ponomariow, związany z Legionem "Wolność Rosji", twierdzi, że RDK i "Batalion Syberyjski" wkroczyły na terytorium Federacji Rosyjskiej w rejonie kurskim i Biełgorod, nazywając to "wspólną operacją" sił ochotniczych.

- Legion Wolności Rosji i Batalion Syberyjski przekroczyły granicę Federacji Rosyjskiej w ramach wspólnej operacji i wkroczyły do obwodów kurskiego i biełgorodskiego. Przejście graniczne Łozowa Rudka w obwodzie biełgorodskim jest teraz całkowicie pod kontrolą sił wyzwoleńczych. Obecnie w Tyotkinie w obwodzie kurskim trwa strzelanina - powiedział Ponomariow.

Następnie Legion "Wolność Rosji" wydał oficjalne oświadczenie na temat wydarzeń w Federacji Rosyjskiej. Na granicy ukraińsko-rosyjskiej legion apeluje do swoich obywateli, mówiąc, że "przychodzą, aby uwolnić od dyktatury, organizacji terrorystycznej, która przejęła władzę". Wolontariusze zwrócili się także do Putina i ostrzegli, że idą "na wybory" do Federacji Rosyjskiej.

d1nm6hd

"Jak wszyscy nasi współobywatele, my w Legionie marzymy o Rosji wyzwolonej spod dyktatury Putina. Ale nie tylko marzymy: dokładamy wszelkich starań, aby te marzenia zrealizować. Odbieramy naszą ziemię reżimowi centymetr po centymetrze. Rosjanie będą spać spokojnie, nie będą się bać dzwonka do drzwi, bez strachu będą mówić, co myślą. Rosjanie będą głosować na kogo chcą, a nie na kogo mają. Rosjanie będą żyć swobodnie" - powiedział jeden z bojowników Legionu.

Czytaj także:

Źródło: tsn-ua

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1nm6hd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d1nm6hd
Więcej tematów