Trwa ładowanie...

Strzegom. Internauci zaintrygowani ogłoszeniem Urzędu Miejskiego

Po tym jak ogłoszenie strzegomskiego urzędu zwróciło uwagę internautów, w sieci wybuchło niemałe poruszenie. Intrygujący na pierwszy rzut oka komunikat natychmiast spowodował wysyp różnych pytań i domysłów. Jednak jak udało się nam ustalić, ogłoszenie jest stare i zostało wyrwane z kontekstu.

Share
Strzegom. Internauci zaintrygowani ogłoszeniem Urzędu Miejskiego. Chodzi o.. komunikat sprzed roku!
Strzegom. Internauci zaintrygowani ogłoszeniem Urzędu Miejskiego. Chodzi o.. komunikat sprzed roku!Źródło: Urząd miejski w Strzegomiu
d3hcsyb

Krążące od niedawna po sieci ogłoszenie Urzędu Miejskiego w Strzegomiu szybko zwróciło uwagę internautów. Intrygujący na pierwszy rzut oka komunikat niemal natychmiast spowodował wysyp różnych pytań i przemyśleń użytkowników internetu.

- W Urzędzie Stanu Cywilnego może przebywać tylko jedna osoba - czytamy w zamieszczonym przez jednego z internautów zdjęciu, na którym widać komunikat Urzędu Miejskiego w Strzegomiu.

Komunikat faktycznie może budzić zdziwienie. Ludzie w komentarzach pytali m.in. o to, jak wobec takiego ograniczenia będą odbywały się śluby. - Śluby dla singli? - zapytał jeden z internautów. Jak udało się nam ustalić, fragment ogłoszenia jest bardzo stary i w dodatku wyrwany z kontekstu.

d3hcsyb

ZOBACZ: Niebezpieczny incydent z udziałem Andrzeja Dudy. Zdecydowany komentarz Piotra Zgorzelskiego

Ogłoszenie "stare jak pandemia"

Postanowiliśmy jednak pójść o krok dalej i zbadaliśmy nieco głębiej sprawę intrygującego internautów ogłoszenia. O komentarz poprosiliśmy Urząd Stanu Cywilnego w Strzegomiu, na drzwiach którego wisiał komunikat. Jak się okazało, krążące w sieci ogłoszenie jest sprzed roku i zostało przez internautów wyrwane z kontekstu. Jak dowiadujemy się również z rozmowy, było to jedno z ogłoszeń dotyczących kwestii bezpieczeństwa w urzędach w związku wprowadzeniem pierwszego lockdownu.

- Informacja jaka pojawiła się w mediach społecznościowych jest informacją, która była umieszczona na drzwiach urzędów przed rokiem, kiedy ogłoszony był pierwszy lockdown. Komunikat ten jest wyrwany z kontekstu, ponieważ były tam również inne informacje odnośnie przyjmowania klientów ze względu na bezpieczeństwo - tłumaczy nam jedna z pracowniczek Urzędu Stanu Cywilnego w Strzegomiu.

d3hcsyb

Urząd nieprzerwanie udziela ślubów

Jak dowiadujemy się dalej, internauci źle zinterpretowali komunikat, który dotyczył kwestii załatwiania innych spraw w urzędzie. Z kolei śluby w urzędzie odbywały się nieprzerwanie, bez względu na pandemię.

- Zamieszczona informacja została zinterpretowana w odniesieniu do udzielania ślubów, podczas gdy w urzędzie są załatwiane również inne sprawy. Oczywiście śluby odbywały się niezależnie od pandemii. Przez cały czas jej trwania udzielaliśmy ślubów. Nie było sytuacji żeby jakiś ślub się nie odbył. Interesanci byli cały czas przyjmowani a informacja była zinterpretowana w odniesieniu do czynności związanych z załatwianiem ślubów - podkreśla Urząd Stanu Cywilnego w Strzegomiu.

Źródło: Urząd Stanu Cywilnego w Strzegomiu

d3hcsyb
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3hcsyb

Podziel się opinią

Share
d3hcsyb
d3hcsyb
Więcej tematów