Trwa ładowanie...
d3i9ff4

Strażacka zbiórka na odbudowę Parku Kościuszki w Australii. Ambasador dziękuje

Ponad 420 tys. zł zebrali strażacy-ochotnicy z Poręby Spytkowskiej w Małopolsce na odbudowę po katastrofalnych pożarach Parku Narodowego Kościuszki w Australii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tak wygląda Parku Kościuszki w Australii po przejściu niszczącej fali ognia
Tak wygląda Parku Kościuszki w Australii po przejściu niszczącej fali ognia (twitter.com/Kate Washington MP/screen)
d3i9ff4

Na apel druhów z OSP w Porębie Spytkowskiej odpowiedziało ok. 14 tys. osób. Na odnowię fauny i flory Parku Narodowego Kościuszki zebrano w sumie 422 tys. zł. Pieniądze trafią teraz do Fundacji Parków Narodowych i Dzikiej Przyrody Nowej Południowej Walii.

- Obserwując to co działo się na przestrzeni ostatnich miesięcy w Australii, straszną klęskę żywiołową, strażacy tknięci wolą niesienia pomocy i współczuciem, zorganizowali zbiórkę, która na początku miała wymiar lokalny, ale później stała się ogólnopolska - mówił prezydent Andrzej Duda, gospodarz spotkania "Polska pomoc dla Australii", podsumowującego zbiórkę.

Ambasador Związku Australijskiego w Polsce Lloyd David Hargreave Brodrick, dziękując za wsparcie, przypomniał, że eskalacja żywiołu jakim były ostatnie pożary buszu w jego kraju to wydarzeniem bezprecedensowe.

d3i9ff4

Zobacz też: Komórka PiS do walki z fakenewsami. Ironiczny komentarz Borysa Budki

Przeczytaj też: Zemsta PiS? Odwołali posłankę Lewicy

- Sami jesteśmy zdziwieni skalą zniszczeń jakie ponieśliśmy. W ambasadzie Australii byliśmy zaskoczeni wielką empatią i sympatią ze strony Polski, prezydenta, premiera, Senatu, ale także z symbolami współczucia ze strony dzieci szkolnych - dodał Brodrick, którego słowa cytuje TVN24.

d3i9ff4

Polscy dyplomaci podkreślali, że Góra Kościuszki, ma szczególne znaczenie dla Polaków i Polonii w Australii oraz pełni symboliczną rolę w historii stosunków polsko-australijskich.

Australia. Pieniądze na ratowanie zagrożonych gatunków

Obraz zniszczeń w parku pokazała ostatnio w mediach społecznościowych m.in. minister środowiska w gabinecie cieni australijskiej Partii Pracy, Kate Washington - zauważa Polsat News. Polityk wskazała na potrzebę pomocy dzikim zwierzętom, które przetrwały kataklizm.

Wiadomo, że pieniądze z Polski trafią m.in. na programy dotyczące zachowania gatunków zagrożonych wyginięciem, takich jak opos czy żaba Corroboree.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3i9ff4

Podziel się opinią

Share

d3i9ff4

d3i9ff4
Więcej tematów