Trwa ładowanie...
d2cx8bo

Najsłodszy pomocnik strażaków. Ratuje koale w Australii

Australia od września zmaga się ze śmiertelnie niebezpiecznymi pożarami. Strażakom w tych trudnych chwilach pomaga suczka Taylor. Jej zadaniem jest znajdowanie koali.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Australia może odetchnąć. Spadł długo wyczekiwany deszcz
Australia może odetchnąć. Spadł długo wyczekiwany deszcz (East News)
d2cx8bo

W szeregach australijskiej straży pożarnej pojawił się uroczy pomocnik. Suczka Taylor ma cztery lata i zawodowo zajmuje się znajdowaniem zwierząt. Pies rasy springer spaniel angielski jest niezwykle pomocny podczas pożarów.

Rasa ta wyróżnia się inteligencją i chęcią pracy z człowiekiem. Te cechy Taylor wykorzystał jej trener. Nauczył psa tropić zwierzęta, dzięki czemu wspólnie mogą ratować zagrożone koale.

Jak Taylor znajduje ranne misie? W bezwietrzny dzień jest w stanie wywęszyć misia siedzącego wysoko na drzewie. Kiedy namierzy koalę, siada pod drzewem i czeka na przyjście opiekuna. W wietrzne dni Taylor może wyczuć odchody zostawione przez koale. Na tej podstawie tropiciele są w stanie znaleźć misia. Taylor może namierzyć znacznie więcej zwierząt niż tylko koale. Rozpoznaje również zapachy m.in. zajęcy i lisów.

d2cx8bo

Australia walczy z pożarami. Pogoda pomaga i przeszkadza

Sytuacja w Australii nie jest prosta. Kraj od września zmagał się z falą pożarów, które pochłonęły 10 milionów hektarów lasów. Szacuje się, że z powodu szalejącego żywiołu zginęło ok. 80 milionów zwierząt. W ogniu życie straciło 28 osób, a kilkanaście uznaje się za zaginione.

d2cx8bo

W czwartek w Australii spadł długo wyczekiwany deszcz. Opady z pewnością pomogą strażakom w walce z ogniem. Jednak w miejsce pożarów pojawią się inne zagrożenia. Miejscowe władze ostrzegają, że w Australii mogą zacząć pojawiać się lawiny błotne oraz zakażenia wód gruntowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zjawiskowy zachód słońca nad Polską. Niesamowite zdjęcia

d2cx8bo

Podziel się opinią

Share

d2cx8bo

d2cx8bo
d2cx8bo
Więcej tematów