Trwa ładowanie...
Straż Graniczna zabezpieczyła kilkanaście tysięcy "działek". Są warte ponad 640 tys. zł

Straż Graniczna zabezpieczyła kilkanaście tysięcy "działek". Są warte ponad 640 tys. zł

Straż graniczne zabezpieczyła w Gdyni 16 kg marihuany o czarnorynkowej wartości 640 tys. złotych i opublikowała nagranie z akcji. W czasie akcji zatrzymano dwóch mężczyzn oraz kobietę. Sąd zastosował wobec nich trzymiesięczny areszt.
Share
d3sx80b

Pomorska straż graniczna od dłuższego czasu bacznie przyglądała się dwóm mężczyznom oraz kobiecie. Śledczy mieli podejrzenia, że mogą nielegalnie sprowadzać narkotyki do kraju. Cała trójka została zatrzymana podczas działań przeprowadzonych w sobotę i niedzielę w Gdańsku. Nielegalny towar był schowany na terenie dwóch posesji. Handlarze ukryli go w mieszkaniach, szopie oraz pod sianem w stodole.

16 kilogramów marihuany miało trafić na lokalny rynek. Taka ilość narkotyku pozwala na przygotowanie kilkunastu tysięcy porcji. Czarnorynkowa wartość wszystkich „działek” to ponad 640 tys. złotych.

d3sx80b

- Śledztwo w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Gdańsku-Wrzeszczu prowadzą funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej - mówi Wirtualnej Polsce por. Straży Granicznej Andrzej Juźwiak, rzecznik prasowy Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku.

Wobec zatrzymanych zastosowano najcięższy środek zabezpieczający w postaci trzymiesięcznego aresztu. Kobiecie i i jednemu z mężczyzn grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności, trzeciemu zatrzymanemu – do 12 lat.

d3sx80b

Podziel się opinią

Share
d3sx80b
d3sx80b
Więcej tematów