Trwa ładowanie...
d22vslv

Strajk nauczycieli. Sławomir Broniarz: rozpoczynamy protest od 15 października

Strajk nauczycieli w swojej dotychczasowej formie to już przeszłość. Przewodniczący ZNP Sławomir Broniarz ogłosił, że pedagodzy od 15 października rozpoczynają akcję protestacyjną. Można ją określić jako tzw. strajk włoski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sławomir Broniarz podkreślił, że udział w akcji protestacyjnej nauczycieli jest dobrowolny
Sławomir Broniarz podkreślił, że udział w akcji protestacyjnej nauczycieli jest dobrowolny (PAP, Fot: Piotr Nowak)
d22vslv

Sławomir Broniarz w środę zapewnił, że nie będzie już strajku nauczycieli. Protest przyjmie inną formułę.

- Nauczyciele będą pracowali tylko przez 40 godzin i wykonywali zadania opisane w przepisach prawa oświatowego. Nie będziemy wykonywali tego, co stało się niepisaną normą, np. pełnienie opieki podczas wycieczek szkolnych czy zielonych szkół, podczas których nauczyciel odpowiada przez 24 godziny za ucznia - zapowiedział przewodniczący ZNP.

d22vslv

Broniarz dodał, że protest rozpocznie się 15 października. - Nie chcemy tego robić w przededniu wyborów, mamy w pamięci co działo się negatywnego wobec naszego środowiska, cały hejt i pomówienia. Dlatego zrobimy to tuż po wyborach - wyjaśnił.

Debata w TVP to nie koniec. Będzie kolejna. Biedroń zdradza szczegóły

Sławomir Broniarz o strajku nauczycieli: to będzie indywidualna decyzja

Organizatorzy protestu chcą, by pensja zasadnicza nauczyciela dyplomowanego była równa przeciętnemu wynagrodzeniu w kraju. - Decyzja o udziale w strajku będzie decyzją indywidualną każdego nauczyciela - podkreślił Sławomir Broniarz.

d22vslv

Przewodniczący ZNP dodał, że nauczyciele "nie chcą być pariasami i wstydzić się przed kolegami i koleżankami z całej Europy".

Strajk nauczycieli rozpoczął się 8 kwietnia i trwał do 27 września. Zorganizowały go ZNP i FZZ. Do protestu przystąpiła również część nauczycieli z oświatowej Solidarności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d22vslv

Podziel się opinią

Share

d22vslv

d22vslv
Więcej tematów