Trwa ładowanie...
d40v4rp

Strajk nauczycieli 2019. Sławomir Broniarz wyjaśnia, co nauczyciele robią w weekend

- Jeżeli placówki funkcjonują w reżimie tygodniowym, to nauczyciele tam strajkują - powiedział Sławomir Broniarz. Przewodniczący ZNP przyznał, że pozostali pedagodzy mają po prostu wolne. Skrytykował również propozycję premiera Mateusza Morawieckiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sławomir Broniarz uważa, że poniedziałkowy egzamin ósmoklasisty może przebiec poprawnie
Sławomir Broniarz uważa, że poniedziałkowy egzamin ósmoklasisty może przebiec poprawnie (PAP, Fot: Rafał Guz)
d40v4rp

- Dyskusja okrągłostołowa, która ma charakter perspektywiczny, nie będzie służyła rozwiązaniu tego doraźnego problemu. Kwestia płacowa nie może być odkładana do okrągłego stołu - powiedział w rozmowie z Polsat News Sławomir Broniarz.

Premier Mateusz Morawiecki zaproponował, by po świętach Wielkanocnych usiąść do rozmów nt. oświaty przy okrągłym stole. - Wczoraj kierownictwo ZNP jednoznacznie negatywnie odniosło się do tego pomysłu. Przy okrągłym stole możemy mówić o potrzebie reformowania polityki edukacyjnej - dodał Broniarz.

d40v4rp

I wyjaśnił, czy nauczyciele strajkują w weekendy. - Jeżeli placówki funkcjonują w reżimie tygodniowym, to nauczyciele tam strajkują. Natomiast jeśli to są szkoły, to zgodnie z prawem strajkowym nauczyciele strajkują w czasie swoich godzin pracy, jeśli ich nie mają, to nie strajkują - powiedział.

W ocenie przewodniczącego ZNP poniedziałkowy egzamin ósmoklasisty może przebiec bez większych przeszkód, bo dyrektorzy "stają na głowie", by tak było. Zaznaczył jednak, że nie wszystkie osoby, które zasiądą w komisjach, są do tego uprawnione.

Zobacz także: Strajk nauczycieli. Rostowski odpowiada Marszałkowi Senatu RP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d40v4rp

Podziel się opinią

Share

d40v4rp

d40v4rp
Więcej tematów