Trwa ładowanie...
d35g9yw

Strajk nauczycieli 2019 będzie kontynuowany. Sławomir Broniarz chce negocjatora

Strajk nauczycieli trwa piąty dzień i, co już jest pewne, będzie kontynuowany. Przewodniczący ZNP Sławomir Broniarz powiedział, że w jego ocenie matury są zagrożone. Związek chce wznowienia rozmów z udziałem negocjatora, którego najpierw zaakceptuje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sławomir Broniarz przekonuje, że strajk nauczycieli jest również po to, żeby przywrócić im godność
Sławomir Broniarz przekonuje, że strajk nauczycieli jest również po to, żeby przywrócić im godność (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d35g9yw

Przewodniczący ZNP Sławomir Broniarz w trakcie briefingu stwierdził, że zdaniem zarządu ZNP zachowanie rządu wobec protestujących jest "oburzające". - Pozorowanie dialogu i negocjacji i konsekwentne namawianie nas do podpisania porozumienia (...) jest przez nas bardzo negatywnie oceniane - zaznaczył.

I powiedział, że "pani minister Zalewska w ostatnich dniach pokazywała, że jest w stanie złamać prawo, doprowadzić prawo oświatowe do absurdu".

d35g9yw

Broniarz stwierdził, że ZNP chce wznowienia rozmów ze wskazaniem negocjatora zewnętrznego, który zostanie przez wszystkie strony zaakceptowany. Zapewnił, że strajk, decyzją prezydium, będzie kontynuowany. - Moim zdaniem matury są zagrożone - dodał.

Zobacz także: Jak Anna Zalewska przeżywa strajk nauczycieli? Joanna Lichocka tłumaczy

Sławomir Broniarz podziękował za "łańcuch światła"

Przewodniczący ZNP w swoim wystąpieniu podziękował osobom, które solidaryzowały się z nauczycielami podczas "Łańcuchów światła z wykrzyknikiem", które zorganizowano w miastach w całej Polsce. Dodał również, że w czasie świąt nauczyciele będą w szkołach.

d35g9yw

I skomentował słowa marszałka Senatu, który powiedział, że należy pracować "dla idei". - 600 tys. nauczycieli pracuje dla idei i ma przede wszystkim na uwadze, że pracuje dla dziecka (...), my nigdy ucznia nie zostawiliśmy wbrew tym opiniom, które się czasami pojawiają - powiedział Broniarz.

WP relacjonuje na bieżąco wszystkie wydarzenia i informacje dotyczące strajku nauczycieli.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d35g9yw

Podziel się opinią

Share
d35g9yw
d35g9yw
Więcej tematów