Trwa ładowanie...
d3whs7x

Strajk nauczycieli 2019. Anna Zalewska powiedziała, że egzaminy przebiegają bez zakłóceń

To ostatni dzień egzaminu gimnazjalnego. Mimo strajku nauczycieli w szkołach testy przeprowadzono w piątek bez zakłóceń - poinformowała szefowa MEN Anna Zalewska. I odpowiedziała na trudne pytanie o ewentualny brak klasyfikacji uczniów na koniec roku szkolnego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Strajk nauczycieli zdaniem Anny Zalewskiej powinien jak najszybciej się zakończyć
Strajk nauczycieli zdaniem Anny Zalewskiej powinien jak najszybciej się zakończyć (PAP, Fot: Paweł Supernak)
d3whs7x

- Dzisiaj kolejny, trzeci, dobry dzień - powiedziała Anna Zalewska. Minister edukacji narodowej podkreśliła że w piątek we wszystkich szkołach odbyły się egzaminy i nie doszło do żadnych zakłóceń.

- Przekazujemy wielkie podziękowania od rodziców dla nauczycieli i dyrektorów szkół, którzy są przy swoich uczniach - podkreśliła Zalewska. Przed gimnazjalistami jest jeszcze druga część egzaminu - język obcy na poziomie rozszerzonym.

d3whs7x

- Jeżeli chodzi o nauczycieli, tak, wspieramy ich - stwierdziła szefowa MEN. Minister przypomniała warunki, jakie jej resort zaproponował strajkującym. - Daliśmy 15 proc. podwyżki w tym roku, 21 proc. podwyżki w ciągu dwóch lat, co przekłada się na ponad 800 zł dla nauczyciela dyplomowanego - podkreśliła.

Zobacz także: Jak Anna Zalewska przeżywa strajk nauczycieli? Joanna Lichocka tłumaczy

Strajk nauczycieli 2019. Anna Zalewska chce dojść do porozumienia z nauczycielami

Zalewska dodała, że każdego dnia trwają starania by "te deklaracje zawarte w porozumieniu z 'Solidarnością' zrealizować". - Zapraszamy do podpisania porozumienia. To dobre porozumienie, które spełnia postulat płacowy nauczycieli - przekonywała. I odpowiedziała na pytanie o ewentualne nieprzeprowadzenie rad pedagogicznych na koniec roku, czym grożą niektórzy nauczyciele.

d3whs7x

- Przepisy stanowią jednoznacznie. Prawo oświatowe mówi, że dyrektor ma obowiązek przeprowadzenia rady klasyfikacyjnej, a nauczyciele mają obowiązek uczestniczenia w niej - przypomniała. I dodała, że resort "nie wyobraża sobie, żeby do takiej sytuacji mogło dojść".

Szefowa MEN Anna Zalewska twierdzi, że kolejne egzaminy nie są zagrożone

- Szkoły w tej chwili przygotowują się do rad pedagogicznych. Część szkół już oceny wystawiła. Mam nadzieję, że wszystko odbędzie się bez jakichkolwiek zakłóceń - stwierdziła szefowa MEN. Jej zdaniem placówki są też dobrze przygotowane do poniedziałkowego egzaminu ósmoklasisty.

d3whs7x

- Mamy jednoznaczne informacje od kuratorów i wojewodów, że jesteśmy przygotowani do egzaminu ósmoklasisty. Liczba wolontariuszy stale przyrasta, to już ponad 10 tys. osób - powiedziała.

WP relacjonuje na bieżąco wszystkie wydarzenia i informacje dotyczące strajku nauczycieli.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3whs7x

Podziel się opinią

Share
d3whs7x
d3whs7x
Więcej tematów