Trwa ładowanie...
dqhj2as

Strajk nauczycieli 2019. Kto wyszedł zwycięsko? Nauczyciele będą rozczarowani

Strajk nauczycieli został zawieszony, ale nikt nie wyszedł z niego zwycięsko - tak twierdzi ponad połowa pytanych Polaków. Jednocześnie spora część osób, biorących udział w badaniu IBRiS dla "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM, za tryumfatora uważa rząd.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Strajk nauczycieli - dla części Polaków rząd wyszedł z niego zwycięsko
Strajk nauczycieli - dla części Polaków rząd wyszedł z niego zwycięsko (East News, Fot: Rafał Oleksiewicz/REPORTER)
dqhj2as

Nauczycielom nie udało się dogadać z rządem. Władza nie spełniła ich żądań, mimo to za sukces pedagodzy uważają rozpoczęcie debaty o oświacie. Polacy są z kolei zdania, że zwycięsko z tej sytuacji nie wyszedł nikt. A jeśli już ktoś, to rząd - wynika z sondażu przeprowadzonego przez IBRiS dla "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM.

Aż 50,1 proc. pytanych odpowiedziało, że nie ma zwycięzcy strajku nauczycieli. Według 32,1 respondentów proc. tryumfatorem jest rząd.

Jedynie 11,6 proc. badanych wybrało odpowiedź "nauczyciele, związki zawodowe", a 1,4 proc. - opcję "opozycja". Zdanie w sprawie nie miało 4,7 proc.

   WP.PL
(WP.PL)

Zwycięstwo rządu dostrzegają przede wszystkim osoby do 29. roku życia (64 proc. osób z tej grupy), które jeszcze uczą się albo studiują (78 proc.), a także ankietowani, którzy mają dzieci w wieku szkolnym (40 proc.) i którzy śledzą wszystkie najważniejsze wydarzenia (50 proc.).

dqhj2as

Nauczyciele tryumfatorami strajku są głównie dla osób bezrobotnych (34 proc.) i osoby po 70. roku życia (20 proc.).

Sondaż został przeprowadzony w dniach 26-27 kwietnia, metodą CATI, na grupie 1100 osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dqhj2as

Podziel się opinią

Share
dqhj2as
dqhj2as
Więcej tematów