Trwa ładowanie...

"Stop LGBT" wraca do Sejmu. W zebraniu podpisów pomogły kościoły

Projekt ustawy uderzający w społeczność homoseksualną "stop LGBT" uzyskał wystarczającą liczbę podpisów i w poniedziałek ma znów trafić do Sejmu. Fundacja kierowana przez Kaję Godek poinformowała o sukcesie zbiórki, w której pomagały m.in. kościoły. "Polska czeka na tę ustawę" – twierdzi pełnomocnik inicjatywy Krzysztof Kasprzak.

"Stop LGBT" wraca do Sejmu. W zebraniu podpisów pomogły kościoły "Stop LGBT" wraca do Sejmu. W zebraniu podpisów pomogły kościoły Źródło: Agencja Gazeta, fot: Maciek Jazwiecki
d2sdsnr
d2sdsnr

Kaja Godek w poniedziałek złoży w Sejmie projekt ustawy uderzający w środowiska LGBT. Będzie to już kolejne podejście kierowanej przez nią fundacji ws. "stop LGBT" po tym, jak w listopadzie ubiegłego roku decyzją marszałek Sejmu Elżbiety Witek posłowie nie zajęli się tym projektem.

Nie jest to jednak pierwsza kontrowersyjna inicjatywa autorstwa Fundacji Życie i Rodzina. Wcześniej fundacja promowała i lobbowała całkowity zakaz aborcji.

"Stop LGBT" ponownie trafi do Sejmu.

Jak twierdzą inicjatorzy projektu "stop LGBT", ma on za zadanie hamować "propagandę homoseksualną w przestrzeni publicznej" i chronić przed jej szkodliwością zwłaszcza dzieci i młodzież. Projekt dotyczy także takich kwestii jak profanacja, czy ochrona godła i barw narodowych. Jak dodają, proponowana przez nich ustawa "stanowi tamę dla żądań homomałżeństw i homoadopcji".

d2sdsnr

ZOBACZ TEŻ: Ziobro zyska posła? W tle kontrowersje wokół przywilejów dla szczepionych

"Tysiące osób zbierało podpisy, przekazywało informacje o projekcie w swoich środowiskach, pomagało dotrzeć do kolejnych zainteresowanych. To ich wysiłek sprawił, że możemy powiedzieć: Polska czeka na tę ustawę! Fakt, że zbiórka toczyła się w niesprzyjających warunkach - najpierw lockdownu, a potem wakacji - a mimo to kończy się sukcesem, to wyraźny znak, że w naszej Ojczyźnie nie ma zgody na realizację agendy LGBT" - uważa Krzysztof Kasprzak, pełnomocnik inicjatywy.

W zbiórce podpisów pod "stop LGBT" pomogły m.in. kościoły

Z kolei redakcja OKO.press podaje, że w zbiórce podpisów pod projektem "stop LGBT" Fundacji Życie i Rodzina pomagały także kościoły. Dziennikarze portalu ujawnili 20 adresów parafii z całej Polski. Na opublikowanej liście znajduje się m.in. Parafia Katedralna pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i Parafia p.w. Jadwigi Królowej w Rzeszowie, Parafia pw. Dobrego Pasterza Lublinie, Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Warszawie-Aninie, Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Krakowie czy Parafia św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu (woj. małopolskie).

d2sdsnr

"Po  mszy świętej prosimy o podpisanie się pod obywatelskim projektem ustawy ‘stop LGBT’, którego celem jest ochrona przestrzeni publicznej przed propagandą LGBT" – brzmiał jeden z cytowanych przez OKO.press apeli jednej z parafii.

Źródło: OKO.press/gazeta.pl/Fundacja Życie i Rodzina

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2sdsnr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2sdsnr
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj