Trwa ładowanie...
d33a6pk

Stary Browar w Poznaniu kupi spółka z Niemiec?

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynęło zgłoszenie zamiaru odkupienia od spółki należącej do Grażyny Kulczyk centrum handlowego Stary Browar w Poznaniu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stary Browar w Poznaniu kupi spółka z Niemiec?
(WP, Fot: Zenon Kubiak)
d33a6pk

Otwarty w 2003 r. Stary Browar to dziś jeden z symboli i atrakcji turystycznych Poznania. Mieszczący się przy ul. Półwiejskiej obiekt może poszczycić się nagrodami dla najlepszego centrum handlowego na świecie.

Centrum, które nawiązuje architekturą do mieszczącego się tu wcześniej browaru Huggerów, zbudowała spółka Fortis Nowy Stary Browar należąca do Grażyny Kulczyk. Poznanianka z majątkiem szacowanym na 2,7 mld zł przez lata była niekwestionowaną liderką rankingu najbogatszych Polek. Palmę pierwszeństwa odebrała jej kilka miesięcy temu córka Dominika, która odziedziczyła jeszcze większy majątek po śmierci ojca.

12 października Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował o wpłynięciu zgłoszenia kupna centrum handlowego Stary Browar przez spółkę RREEF Investment GmbH z siedzibą we Frankfurcie nad Menem, która należy do grupy Deutsche Bank.

d33a6pk

"Transakcja stanowi koncentrację, o której mowa w art. 13 ust. 2 pkt 4 Ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów" - wyjaśnia w swoim komunikacie UOKiK, jednocześnie informując, że sprawa jest w toku.

Przypomnijmy, że Grażyna Kulczyk rozważała sprzedaż Starego Browaru już cztery lata temu. Tłumaczyła to wtedy chęcią zainwestowania w rynek nieruchomości za granicą. Udało się nawet znaleźć nabywcę, ale ostatecznie miliarderka zrezygnowała z transakcji.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d33a6pk

Podziel się opinią

Share
d33a6pk
d33a6pk
Więcej tematów