Trwa ładowanie...
d1vznxe

Stary Browar sprzedany za 290 mln euro

To już oficjalna informacja - słynne poznańskie centrum handlowe należące do Grażyny Kulczyk zostało sprzedane. Jego nabywcą okazała się spółka należąca do Deutsche Banku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stary Browar sprzedany za 290 mln euro
(WP, Fot: Zenon Kubiak)
d1vznxe

O sprzedaży Starego Browaru mówiło się od pewnego czasu. Na początku października do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynęło zgłoszenie chęci kupna należącego do Grażyny Kulczyk centrum handlowego. UOKiK po rozpatrzeniu wniosku wydał zgodę na transakcję.

25 listopada wydano oficjalne oświadczenie informujące, że została umowa w sprawie sprzedaży Starego Browaru została już podpisana.

„Fundusz Deutsche Asset & Wealth Management (Deutsche AWM) inwestujący na rynku nieruchomości nabył na rzecz niemieckiego funduszu Grundbesitz Europa Stary Browar w Poznaniu za kwotę około 290 mln euro” – czytamy w komunikacie.

d1vznxe

Otwarty w 2003 r. Stary Browar to dziś jeden z symboli i atrakcji turystycznych Poznania. Mieszczący się przy ul. Półwiejskiej obiekt może poszczycić się nagrodami dla najlepszego centrum handlowego na świecie.

Grażyna Kulczyk pieniądze ze sprzedaży obiektu chce przeznaczyć w stworzenie w Warszawie Muzeum Sztuki Współczesnej i Performance'u, w którym umieści swoją kolekcję dzieł sztuki o wartości szacowanej na ponad 100 mln euro. Muzeum miałoby powstać w ciągu trzech lat, o ile uda się szybko porozumieć w tej sprawie z władzami stolicy.

- Tym, którzy zostaną na miejscu, powierzam Stary Browar z poczuciem, że oddaję go w dobre ręce – mówi Grażyna Kulczyk. – Wiem, że zrobią wszystko, by nadal jego dewizą była najwyżej postawiona poprzeczka, a jednocześnie wizja, pionierstwo i przede wszystkim robienie czegoś dla ludzi – dodaje.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1vznxe

Podziel się opinią

Share
d1vznxe
d1vznxe
Więcej tematów