Trwa ładowanie...

Stary Browar sprzedany za 290 mln euro

To już oficjalna informacja - słynne poznańskie centrum handlowe należące do Grażyny Kulczyk zostało sprzedane. Jego nabywcą okazała się spółka należąca do Deutsche Banku.
Share
Stary Browar sprzedany za 290 mln euro
Źródło: WP, Fot: Zenon Kubiak
d3d3u9o

O sprzedaży Starego Browaru mówiło się od pewnego czasu. Na początku października do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynęło zgłoszenie chęci kupna należącego do Grażyny Kulczyk centrum handlowego. UOKiK po rozpatrzeniu wniosku wydał zgodę na transakcję.

25 listopada wydano oficjalne oświadczenie informujące, że została umowa w sprawie sprzedaży Starego Browaru została już podpisana.

„Fundusz Deutsche Asset & Wealth Management (Deutsche AWM) inwestujący na rynku nieruchomości nabył na rzecz niemieckiego funduszu Grundbesitz Europa Stary Browar w Poznaniu za kwotę około 290 mln euro” – czytamy w komunikacie.

d3d3u9o

Otwarty w 2003 r. Stary Browar to dziś jeden z symboli i atrakcji turystycznych Poznania. Mieszczący się przy ul. Półwiejskiej obiekt może poszczycić się nagrodami dla najlepszego centrum handlowego na świecie.

Grażyna Kulczyk pieniądze ze sprzedaży obiektu chce przeznaczyć w stworzenie w Warszawie Muzeum Sztuki Współczesnej i Performance'u, w którym umieści swoją kolekcję dzieł sztuki o wartości szacowanej na ponad 100 mln euro. Muzeum miałoby powstać w ciągu trzech lat, o ile uda się szybko porozumieć w tej sprawie z władzami stolicy.

- Tym, którzy zostaną na miejscu, powierzam Stary Browar z poczuciem, że oddaję go w dobre ręce – mówi Grażyna Kulczyk. – Wiem, że zrobią wszystko, by nadal jego dewizą była najwyżej postawiona poprzeczka, a jednocześnie wizja, pionierstwo i przede wszystkim robienie czegoś dla ludzi – dodaje.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3d3u9o

Podziel się opinią

Share
d3d3u9o
d3d3u9o
Więcej tematów