Trwa ładowanie...

Starachowice. Zarzuty dla instruktora ws. wykorzystania seksualnego dzieci

Skandal w domu kultury w Starachowicach. Instruktor miał wykorzystać seksualnie dzieci podczas zagranicznej wycieczki. Mężczyzna usłyszał zarzuty i został aresztowany tymczasowo na trzy miesiące.
Share
Starachowice. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu instruktora
Starachowice. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu instruktoraŹródło: iStock.com
d26j9lz

Instruktor jednej ze starachowickiej instytucji kultury został zatrzymany w niedzielę. Po przesłuchaniach Miłosz W. usłyszał dwa zarzuty.

- Oba mają związek z popełnieniem przestępstw przeciwko wolności seksualnej i obyczajności na szkodę małoletnich pokrzywdzonych - mówi WP Daniel Prokopowicz, rzecznik prasowy kieleckiej Prokuratury Okręgowej.

Sąd zgodził się z wnioskiem prokuratury i orzekł trzy miesiące aresztu dla mieszkańca Starachowic. Śledztwo dotyczy wydarzeń, które miały miejsce podczas niedawnego wyjazdu z grupą dzieci na zagraniczną imprezę kulturalną.

d26j9lz

Starachowice. "Znany w mieście z pracy z dziećmi"

Prokuratura nie ujawnia szczegółów sprawy, ani wieku pokrzywdzonych. Wiadomo, że chodzi o dziewczynki.

- Do swojego pokoju zaprosił dziewczynkę z innego miasta, wybiegła stamtąd z płaczem. Potem dzieci od nas zaczęły opowiadać, co je wcześniej spotkało - opowiada reporterom "Gazety Wyborczej" osoba znająca kulisy sprawy.

Lokalne media podają, że mężczyzna od lat związany był z pracą z dziećmi i jest bardzo znany w Starachowicach. Policjanci zabezpieczyli komputer Miłosza W.

d26j9lz

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Dziwny wywód Marka Suskiego. Okazuje się, że nie zna ważnego punktu programu PiS

d26j9lz

Podziel się opinią

Share
d26j9lz
d26j9lz
Więcej tematów