Trwa ładowanie...

Jarosław Kaczyński i politycy złamali obostrzenia? Sanepid zdecydował

Sanepid w Starachowicach podjął decyzję w sprawie mszy z udziałem Jarosława Kaczyńskiego i innych polityków PiS, która odbyła się w połowie stycznia. Inspektorat prowadził dochodzenie w spawie złamania obowiązujących z powodu pandemii obostrzeń.

Jarosław Kaczyński na mszy w kościele w Starachowicach Jarosław Kaczyński na mszy w kościele w Starachowicach Źródło: PAP, fot: Piotr Polak
dvfcb46
dvfcb46

Msza w sprawie, której toczyło się dochodzenie sanepidu odbyła się 16 stycznia w starachowickim kościele Wszystkich Świętych. Udział w niej wzięli m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, Krzysztof Lipiec i Anna Krupka. Starachowicki inspektorat sanitarny nie dopatrzył się złamania przepisów przez organizatora mszy i zdecydował o umorzeniu postępowania.

Swoją decyzję sanepid uzasadnia brakiem podstaw formalno-prawnych do nałożenia na proboszcza parafii kary za zorganizowanie mszy. W ocenie inspektoratu parafia dopełniła wszelkich wymogów epidemicznych, jedyne uchybienia dotyczą osób w pierwszej ławce przed ołtarzem, które nie zachowały wymaganego odstępu. W ocenie dyrekcji placówki nie może to być jednak powodem do nałożenia kary na organizatora.

Starachowice. Będzie odwołanie

Wniosek o ukaranie organizatora wydarzenia złożyło Forum Unia Młodych, które nie zgadza się z opinią dyrekcji i zapowiada odwołanie. Zdaniem przedstawicieli organizacji doszło do naruszenia przepisów Kodeksu Postępowania Administracyjnego, a sanepid swoją decyzję oparł jedynie na wyjaśnieniach polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Nowe obostrzenia. PiS straci. Kto zyska? Jasna odpowiedź

Zdaniem wnioskujących decyzja o umorzeniu postępowania ma charakter polityczny. Swój wniosek zamierzają teraz skierować do wyższej instancji czyli świętokrzyskiego inspektoratu sanitarnego.

dvfcb46

Źródło: onet

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dvfcb46
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dvfcb46
Więcej tematów