Trwa ładowanie...
d42l3xq

Stanisław Piotrowicz przewoził lek dla żony. Domaga się przeprosin od Joanny Muchy

Poseł PiS Stanisław Piotrowicz wezwał posłankę PO Joannę Muchę do usunięcia - jego zdaniem - nieprawdziwych wpisów na Twitterze na temat jego małżonki, a także opublikowania sprostowania i przeprosin. Chodzi o lot Piotrowicza rządowym odrzutowcem z marszałkiem Markiem Kuchcińskim. Poseł PiS miał przewozić leki dla żony.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stanisław Piotrowicz z żoną.
Stanisław Piotrowicz z żoną. (East News, Fot: East News)
d42l3xq

"Pięćset ampułek leku otrzymała żona posła Piotrowicza wychodząc ze szpitala. To nielegalne. Domagamy się informacji, jaki to szpital, jaki lek, kto przekazał lek żonie posła. Zawiadomienie do prokuratury i natychmiastowa kontrola NFZu w szpitalu. A w aptekach leków brak..." – napisała Joanna Mucha na Twitterze.

O co chodzi? Marek Kuchciński rządowym odrzutowcem latał nie tylko ze swoją rodziną, ale także z rodzinami czołowych polityków PiS. Jednym z nich był Stanisław Piotrowicz. Szef sejmowej komisji sprawiedliwości przyznał WP: – Potrzebowałem przewieźć lek dla mojej małżonki. Starałem się bezskutecznie o rejs LOT-em. Dowiedziałem się o możliwości lotu z marszałkiem Kuchcińskim. I z tej możliwości skorzystałem.

d42l3xq

Media zażądały od Piotrowicza wyjaśnień w sprawie jego przelotu rządowym samolotem wspólnie z marszałkiem Kuchcińskim. Poseł wyjaśnił, że chodziło o wyjątkową sytuację: przewiezienie głęboko zamrożonego lekarstwa niezbędnego jego chorej żonie.

Piotrowicz rządowym odrzutowcem z marszałkiem Sejmu przewoził sztuczne łzy dla żony. Poseł PiS w końcu powiedział o tym publicznie, kilka dni po wybuchu afery.

CZYTAJ TEZ: Marszałek Sejmu Marek Kuchciński i jego loty z rodziną i przyjaciółmi. Piotrowicz dla WP: "To był wypadek losowy"

d42l3xq

Joanna Mucha oskarżyła małżonkę posła Stanisława Piotrowicza, że ta pozyskała lek nielegalnie.

I tę informację - jak pisze portal tvp.info - Stanisław Piotrowicz wyjaśnił tłumacząc, że zarówno za poradę, jak i za preparat jego małżonka zapłaciła z własnej kieszeni. Joanna Mucha, zauważają dziennikarze, na razie nie usunęła swoich wpisów, nie zamieściła sprostowania i nie opublikowała przeprosin. Stanisław Piotrowicz skierował do niej w tej sprawie wezwanie przedsądowe, które publikujemy poniżej.

Poseł PiS domaga się od Joanny Muchy przeprosin na Twitterze.

Pismo TVP Info
Pismo (TVP Info, Fot: TVP)

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d42l3xq

Podziel się opinią

Share
d42l3xq
d42l3xq