Trwa ładowanie...

Stanisław Karczewski o przyjęciu ustawy o IPN. "Od dziś zaczniemy działanie"

Marszałek Senatu przyznał, że sytuacja związana z burzą wokół ustawy o IPN jest "trudna i zagmatwana". Jak zapewnił, w czwartek rząd ma wydać oświadczenie, w którym "jeszcze dokładniej wskaże, jaki jest sens, czego dotyczy, czego oczekujemy po tej ustawie".

Share
Stanisław Karczewski o przyjęciu ustawy o IPN. "Od dziś zaczniemy działanie"
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Marek Podmokły
d12tli8

- Chcieliśmy przyjąć tę ustawę, byśmy mogli już dziś przejść do dialogu i tłumaczenia, bo widać, że sytuacja jest trudna trudna i zagmatwana - stwierdził Stanisław Karczewski w Radiowej Trójce. W nocy ze środy na czwartek senatorowie przegłosowali nowelizację ustawy o IPN.

Projekt przyjęto bez wprowadzania jakichkolwiek poprawek. O zmiany w nowelizacji ustawy wnioskowała ambasador Izraela, poinstruowana w tej sprawie przez premiera Benjamina Netanjahu.

Tylko w WP: Ambasador Izraela zdradza jak zareaguje na manifestacje ONR

"Podziały, jakie mogą z tego wyniknąć, mogą przynieść korzyści naszym wrogom. Zachęcamy Polskę do ponownego przeanalizowania ustawy o IPN pod kątem możliwych skutków dla wolności słowa oraz dla naszej zdolności bycia efektywnymi partnerami" - zaapelowali Amerykanie.

d12tli8

Marszałek Senatu zapowiedział, że w czwartek rząd wyda oświadczenie, w którym "jeszcze dokładniej wskaże, jaki jest sens, czego dotyczy, czego oczekujemy po tej ustawie". - Zaskoczyła nas ta burza, wszystkich zaskoczyła, również i nas. I w tej chwili chcemy przejść do spokojnego, wyważonego, pogłębionego dialogu. Liczę na to, i jestem nawet przekonany, że już od dziś zaczniemy działanie - zapewnił.

Źródło: Program 3 Polskiego Radia

d12tli8

Podziel się opinią

Share
d12tli8
d12tli8
Więcej tematów