Trwa ładowanie...
d1ci25z

Stan rzek. Wody wciąż przybywa. Na Śląsku przekroczono już stany alarmowe

Stan rzek w Polsce. W związku z intensywnymi opadami deszczu poziom wody w rzekach się podnosi. Najniebezpieczniejsza sytuacja jest na Śląsku. Doszło tam do przekroczenia stanów alarmowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stan rzek na Śląsku się pogarsza. Wody jest coraz więcej / zdjęcie poglądowe
Stan rzek na Śląsku się pogarsza. Wody jest coraz więcej / zdjęcie poglądowe (Pixabay)
d1ci25z

Prawie w całej Polsce obowiązują ostrzeżenia hydrologiczne IMGW przed gwałtownym wzrostem stanu wody. Najgorzej jest na Śląsku, gdzie doszło do wezbrania wód w rzekach z przekroczeniem nie tylko stanów ostrzegawczych, ale w niektórych miejscach również stanów alarmowych. W województwie śląskim oraz w południowo wschodniej części województwa opolskiego obowiązuje trzeci stopień zagrożenia. Tylko w Kotlinie Kłodzkiej, a także w zachodniej części województwa dolnośląskiego, lubuskiego i zachodniopomorskiego nie występują zagrożenia powodzią.

Stan rzek na Śląsku. Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe

"W związku z trwającymi opadami deszczu, wzrostem stanów rzek w zlewni Wisły oraz przekroczeniem stanów ostrzegawczych i alarmowych wód na posterunkach wodowskazowych ogłaszam z dniem 19.06.2020 r. od godz. 15:00 pogotowie przeciwpowodziowe na terenie następujących powiatów: bielskiego, bieruńsko-lędzińskiego, cieszyńskiego, pszczyńskiego, żywieckiego oraz miasta Bielska-Białej” – czytamy w zarządzeniu Wojewody Śląskiego w sprawie ogłoszenia pogotowia przeciwpowodziowego.

d1ci25z

Już wcześniej pogotowie przeciwpowodziowe ogłosił Prezydent Bielska-Białej, Jarosław Klimaszewski. "Zarządzenie w tej sprawie obowiązuje do odwołania. Czynności organizacyjne i techniczne w celu ochrony przeciwpowodziowej prowadzi miejski zespół zarządzania kryzysowego" – przekazał bielski magistrat.

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Sztab Andrzeja Dudy zarzuca kłamstwo Rafałowi Trzaskowskiemu. Cezary Tomczyk: nie wiem, o co chodzi

d1ci25z

Podziel się opinią

Share
d1ci25z
d1ci25z
Więcej tematów