Trwa ładowanie...
d1hut1b

Stadion Narodowy zamienia się w szpital. Dworczyk przekazał szczegóły

Stadion Narodowy będzie tymczasowym szpitalem. Prace już ruszyły. Szczegóły przekazał Michał Dworczyk, który nadzoruje budowę. - Chcemy przygotować 500 łóżek na pierwszym etapie, z czego 50 na intensywną terapię - powiedział. Wiadomo, że w Warszawie powstanie też drugi szpital tymczasowy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stadion Narodowy będzie szpitalem. Michał Dworczyk przekazuje szczegóły
Stadion Narodowy będzie szpitalem. Michał Dworczyk przekazuje szczegóły (Twitter.com)
d1hut1b

Jak ustaliła Wirtualna Polska, na Stadionie Narodowym powstaje pierwszy szpital polowy. W sobotę ruszyły pierwsze prace, nadzoruje je szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

W poniedziałek Michał Dworczyk potwierdził doniesienia Wirtualnej Polski. - W sobotę premier wydał polecenie przygotowania pierwszego szpitala tymczasowego. Równocześnie w kilku województwach trwają przygotowania do ewentualnego przygotowania kolejnych - powiedział.

Stadion Narodowy szpitalem. Szczegóły

Na konferencji prasowej Michał Dworczyk przekazał najnowsze informacje.

d1hut1b

- Decyzją premiera pierwszy szpital tymczasowy znajdzie się na Stadionie Narodowym. Będzie on filią szpitala MSWiA. Chcemy przygotować 500 łóżek na pierwszym etapie, z czego 50 na intensywną terapię - mówił na konferencji minister Michał Dworczyk.

- Sytuacja jest poważna, to będzie pierwszy szpital tymczasowy. My uwalniamy i tworzymy kolejne miejsca na poziomie różnych szpitali, ale jako odpowiedzialny rząd myślimy o różnych wariantach - też o tym, co może się stać, jeśli system opieki służby zdrowia stanie na krawędzi - powiedział.

Dodał, że to nie jest szpital na teraz. - Chcemy, by na dniach ten szpital był gotowy, ale mamy nadzieję, że nie będzie musiały być wykorzystany - powiedział Michał Dworczyk. Dodał, że personel będzie nadzorowany przez Centralny Szpital Kliniczny MSWiA.

Pierwszym pilotażowym szpitalem na Stadionie Narodowym pokieruje dr Artur Zaczyński.

d1hut1b

Zapowiedział, że liczba łóżek ma być zwiększona do 1000. Miejsca dla pacjentów będą się znajdować w salach konferencyjnych stadionu nie na płycie stadionu.

W spotkaniu z dziennikarzami brali udział także minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński oraz dr n. med. Artur Zaczyński.

  PAP
(PAP)

Stadion Narodowy nie będzie jedyny

- W najbliższych dniach otwieramy tymczasowy szpital, który będzie zabezpieczeniem dla Mazowsza. To pierwszy taki szpital, ale chcemy być gotowi, by przygotować sieć takich tymczasowych szpitali - mówił Mariusz Kamiński.

d1hut1b

- Mamy szereg zgłoszeń ze służb podległych MSWiA osób, które wyrażają wolę pracy w szpitalach tymczasowych. Są gotowi służyć i pracować dla obywateli - zapewnił.

Przekazano, że powstanie też drugi szpital tymczasowy w Warszawie. Pracami kieruje wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

Koronawirus. Podejrzewasz zakażenie? Oto porady Wirtualna Polska
Koronawirus. Podejrzewasz zakażenie? Oto porady (Wirtualna Polska)

Szpital na Stadionie Narodowym? Karczewski: To nie będzie szpital polowy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1hut1b

Podziel się opinią

Share
d1hut1b
d1hut1b
Więcej tematów