Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Kraków
Wideo
Najnowsze

Sri Lanka: gigantyczne osuwisko śmieci. Co najmniej 19 osób nie żyje

W dzielnicy slumsów w stolicy Sri Lanki osunęło się liczące ponad 90 metrów wysokości wysypisko śmieci. Góra odpadów pogrzebała wiele domów. Liczba ofiar wciąż rośnie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sri Lanka: gigantyczne osuwisko śmieci. Co najmniej 19 osób nie żyje
(PAP/EPA, Fot: M.A.PUSHPA KUMARA)

Góra śmieci w stolicy Sri Lanki - Kolombo - osunęła się w piątek w nocy. Co najmniej 19 osób zginęło, kilkanaście jest rannych. Spod zwałów odpadków udało się ratownikom wydobyć 4 żywe osoby. Akcja ratownicza wciąż trwa: żołnierze i ratownicy przeszukują miejsce tragedii.

Według najnowszych doniesień 625 osobom, których domostwa zostały zniszczone albo grożą zawaleniem, zapewniono schronienie w pobliskiej szkole.

Do wypadku doszło na północnym wschodzie Kolombo podczas lokalnych obchodów nowego roku. Mierzące 91 metrów wysokości wysypisko śmieci zawaliło się wskutek namoknięcia i naruszenia w następstwie ulewnych deszczy - podała agencja AFP. Reuters pisze z kolei, że wysypisko zaczęło się palić.

Policja twierdzi, że zniszczonych zostało 145 domów. Według przedstawiciela centrum ds. zarządzania katastrofami zniszczonych zostało 40 lokali mieszkalnych. Jeden ze świadków mówił o zniszczeniu około stu domostw.

Okoliczni mieszkańcy regularnie alarmują w sprawie dewastacji środowiska na skutek istnienia na otwartym powietrzu liczącego 23 mln ton stosu śmieci, do którego codziennie dorzucanych jest około 800 ton odpadów stałych.

Źródło: PAP

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów