Trwa ładowanie...
d2rawhm

Srebrne Usta 2016 rozdane. Wygrał Marek Suski za "Carycę", na podium Mazurek i Scheuring-Wielgus

Radiowa Trójka przyznała Srebrne Usta 2016 za najbardziej zaskakujące wypowiedzi polskich polityków. Bezapelacyjnie wygrał Marek Suski, na drugim miejscu znalazła się Beata Mazurek, a podium zamknęła Joanna Scheuring-Wielgus. Politycy wspólnie odebrali statuetki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Srebrne Usta 2016 rozdane. Wygrał Marek Suski za "Carycę", na podium Mazurek i Scheuring-Wielgus
(PAP, Fot: Zborowski)
d2rawhm

W plebiscycie wygrał Marek Suski z PiS. Doceniono jego słowa o "Carycy", które padły podczas posiedzenia komisji śledczej do spraw Amber Gold.

- Czy zna pan osobę o pseudonimie Caryca? - pytał Suski sędziego Ryszarda Milewskiego. - Znam tylko jedną carycę. Katarzynę - padła odpowiedź.- Nazwisko? dopytywał poseł. - Wielka - stwierdził sędzia.

Zagmatwana wypowiedź Mazurek. O co jej chodziło?

Na drugim miejscu uplasowała się Beata Mazurek. Rzecznik prasowa PiS komentowała z kolei słowa Piotra Pszczółkowskiego z TK.

d2rawhm

"Nie rozumiem kompletnie wczorajszej wypowiedzi sędziego Pszczółkowskiego. I nie dość, że jej nie rozumiem, to się z nią nie zgadzam" - powiedziała.

No i cudowne przejęzyczenie. "Dość dyktatury kobiet!"

Podium zamknęła Joanna Scheuring-Wielgus. Posłanka Nowoczesnej, która pomyliła się podczas "czarnego protestu" i krzyknęła do zgromadzonych: "Dość dyktatury kobiet!".

Jak podała radiowa Trójka w finałowej jedenastce znaleźli się również: Tadeusz Cymański, Andrzej Dera, Władysław Kosiniak-Kamysz, Piotr Liroy-Marzec, Sławomir Neumann, Ryszard Petru, Kamila Gasiuk-Pihowicz i Krystyna Pawłowicz.

d2rawhm

Podziel się opinią

Share
d2rawhm
d2rawhm
Więcej tematów