Trwa ładowanie...

Sprzedawali fałszywe bilety do Wersalu

• Pięciu pracowników pałacu królewskiego w Wersalu zostało złapanych na sprzedaży fałszywych biletów wstępu
• O złapaniu oszustów doniósł zajmujący się sztuką portal Art Newspaper
• Szajka od sierpnia naraziła muzeum na straty w wysokości 250 tys. euro

Sprzedawali fałszywe bilety do WersaluŹródło: Fotolia
d3v61rf
d3v61rf

Dwie kobiety i dwóch mężczyzn oskarżono o oszustwo. Piąty zatrzymany, który od kilku lat pracował w Wersalu sezonowo, podejrzany o kierowanie procederem trafił za kratki, ale zaprzecza, jakoby brał udział w oszustwie.

Szajka wykorzystywała zarówno bilety stare, jak i podrobione. Dostawali je w kasie ci zwiedzający, którzy płacili gotówką, a następnie wspólnicy przy wejściu na teren obiektu przepuszczali ich przez bramkę. Fałszywych i starych biletów nie wkładano jednak do maszyny i proceder ten był uprawiany do czasu, aż zauważyli to inni pracownicy i zawiadomili przełożonych.

Aresztowany w zeszłą niedzielę mężczyzna miał przy sobie około 150 fałszywych biletów, które sprzedawane były po 10 euro. Wstęp do samego pałacu i na wystawy czasowe w Wersalu kosztuje zwykle 15 euro, a zwiedzanie całego kompleksu pałacowo-parkowego - 25 euro.

Prowadzący dochodzenie chcą rozszerzyć je na cały 2016 rok. W zeszłym roku Wersal zwiedziło ponad 7 mln turystów.

Podrabianie biletów wstępu do muzeów miało miejsce również sześć lat temu w Marsylii i trzy lata temu w Luwrze.

d3v61rf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3v61rf
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj