Trwa ładowanie...
gmina

"Sprzedaję miejscowość". W ofercie ławka, latarnia i... urząd gminny

Sprzedaję miejscowość - oświadczył burmistrz włoskiej miejscowości Esino Lario. Przygotował cennik - 280 euro za ławkę, 1130 euro za ławkę w komplecie z latarnią, 200 tysięcy euro za urząd gminny. Jak mówi, gmina potrzebuje pieniędzy.

Share
"Sprzedaję miejscowość". W ofercie ławka, latarnia i... urząd gminny
Źródło: vendesiesino.it
d1gnedg

Pietro Pensa zapewnił, że kierowana przez niego gmina nie stoi w obliczu bankructwa. Ale brakuje jej środków na projekty i rozwój.

- Brakuje nam pieniędzy w kasie gminnej. Dlatego postanowiłem zająć mocne stanowisko dla dobra wszystkich wystawiając na sprzedaż symboliczne miejsca - wyjaśnił burmistrz. I dodał: - Aby poprawić jakość życia i sytuację w Esino, sprzedajemy je.

d1gnedg

Jak odbywa się "sprzedaż miejscowości"? Po kawałku. Pensa ustawił kartonowe tablice z ceną przed obiektami wystawionymi na sprzedaż. Zamieścił też ogłoszenie w prasie. Wśród wystawionych na sprzedaż przedmiotów jest ławka (280 euro), ławka w komplecie z latarnią (1130 euro), urząd gminny (200 tys. euro), a także 14 rzeźb stacji z Drogi Krzyżowej, podarowanych miejscowości przez znanego artystę (600 tys euro).

700 mieszkańców

Esino Lario jest położona w regionie Lombardia. Mieszka w niej zaledwie 700 mieszkańców. W latach 80. w okresie wakacyjnym gościła ponad 10 tysięcy turystów. Chętnie przyjeżdżali tu mieszkańcy Mediolanu.

Z czasem z powodu spadku napływu turystów miasteczko zaczęło borykać się z problemami finansowymi.

Źródło: polsatnews.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1gnedg

Podziel się opinią

Share
d1gnedg
d1gnedg
Więcej tematów