ycipk-14mfzo

"Sprzedaję miejscowość". W ofercie ławka, latarnia i... urząd gminny

Sprzedaję miejscowość - oświadczył burmistrz włoskiej miejscowości Esino Lario. Przygotował cennik - 280 euro za ławkę, 1130 euro za ławkę w komplecie z latarnią, 200 tysięcy euro za urząd gminny. Jak mówi, gmina potrzebuje pieniędzy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na pomysł "sprzedania miejscowości" wpadł jej burmistrz.
Na pomysł "sprzedania miejscowości" wpadł jej burmistrz. (vendesiesino.it)
ycipk-14mfzo

Pietro Pensa zapewnił, że kierowana przez niego gmina nie stoi w obliczu bankructwa. Ale brakuje jej środków na projekty i rozwój.

- Brakuje nam pieniędzy w kasie gminnej. Dlatego postanowiłem zająć mocne stanowisko dla dobra wszystkich wystawiając na sprzedaż symboliczne miejsca - wyjaśnił burmistrz. I dodał: - Aby poprawić jakość życia i sytuację w Esino, sprzedajemy je.

Jak odbywa się "sprzedaż miejscowości"? Po kawałku. Pensa ustawił kartonowe tablice z ceną przed obiektami wystawionymi na sprzedaż. Zamieścił też ogłoszenie w prasie. Wśród wystawionych na sprzedaż przedmiotów jest ławka (280 euro), ławka w komplecie z latarnią (1130 euro), urząd gminny (200 tys. euro), a także 14 rzeźb stacji z Drogi Krzyżowej, podarowanych miejscowości przez znanego artystę (600 tys euro).

ycipk-14mfzo

700 mieszkańców

Esino Lario jest położona w regionie Lombardia. Mieszka w niej zaledwie 700 mieszkańców. W latach 80. w okresie wakacyjnym gościła ponad 10 tysięcy turystów. Chętnie przyjeżdżali tu mieszkańcy Mediolanu.

Z czasem z powodu spadku napływu turystów miasteczko zaczęło borykać się z problemami finansowymi.

ycipk-14mfzo

Źródło: polsatnews.pl

CZYTAJ TEŻ: PKP sprzedaje swoje maszyny. Znajdziesz je na… OLX

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
ycipk-14mfzo
ycipk-14mfzo