Trwa ładowanie...

Sprzeczka na Twitterze. Beata Szydło skarciła Krystynę Pawłowicz

Parlament Europejski przyjął rezolucję, w której wezwał Komisję Europejską, by nie aprobowała Krajowych Planów Odbudowy Polski i Węgier. Krytycznie odniosła się do tego Beata Szydło, twierdząc, że "walka przeciw Polsce to działanie na rzecz Putina". Głos w tej sprawie zabrała także Krystyna Pawłowicz. Między byłą premier a sędzią TK doszło do wymiany zdań.

Szydło i Pawłowicz sprzeczają się o rezolucję PE Szydło i Pawłowicz sprzeczają się o rezolucję PE Źródło: East News, fot: Beata Zawrzel/REPORTER
d1njefv
d1njefv

W przyjętej rezolucji europosłowie argumentowali, że kraje, które nie wykonały niektórych orzeczeń Trybunału Sprawiedliwości UE, nie powinny otrzymać aprobaty Krajowych Planów Odbudowy. Zdaniem PE, "Komisja musi się bardziej postarać", bo choć w kwietniu rozpoczęła formalną procedurę przeciwko Węgrom na podstawie mechanizmu warunkowości ("pieniądze za praworządność"), to nie wszczęła procedury przeciwko Polsce.

Do rezolucji PE odniosła się na Twitterze Beata Szydło.

"Polska ofiarnie pomaga milionom ukraińskich uchodźców oraz wspiera walczącą Ukrainę. Jak na to reagują posłowie do PE? Wydają rezolucję wzywającą KE do dalszego blokowania KPO dla Polski, a nawet do odbierania innych środków. Walka przeciw Polsce to działanie na rzecz Putina!" - napisała europosłanka i była premier.

W sprawie rezolucji wypowiedziała się też w mediach społecznościowych Krystyna Pawłowicz.

d1njefv

"Tu się tymi oburzeniami i aktami strzelistymi NIC nie załatwi… Już tych słusznych okrzyków NIE DAJE SŁUCHAĆ…" (pisownia oryginalna) - zatweetowała sędzia Trybunału Konstytucyjnego.

Zobacz też: Wawrzyk o sankcjach UE wobec Rosji: To wszystko idzie za wolno. Nie ma efektu kumulacji

Szydło i Pawłowicz sprzeczają się o rezolucję PE

"Jako posłowie do PE odnosimy się do działań PE i z pewnością nigdy nie należy milczeć, gdy Polska jest bezpodstawnie atakowana. 'Załatwianie' leży jednak poza Parlamentem i jako sędzia Trybunału Konstytucyjnego zapewne doskonale Pani o tym wie" - stwierdziła była premier w odpowiedzi na wypowiedź Pawłowicz.

"Pani Premier, nie chodziło mi o Pani słowa,ale o ogólną myśl,że SŁUSZNE słowa nie dają efektu.Polaków ogarnia bezsilność i bunt.Imperialne UE/Niemcy są silniejsze..To nie wina PL. Osobiście chciałabym,by ta cała unia zniknęła z powierzchni ziemii. Panią najserdeczniej pozdrawiam" (pisownia oryginalna) - odpisała Pawłowicz.

W przegłosowanym dokumencie eurodeputowani wezwali RE do zademonstrowania "prawdziwego zaangażowania" i poczynienia "znaczących postępów" w celu ochrony wartości europejskich. Podkreślili, że "niewdrożenie przez Węgry i Polskę licznych wyroków Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości i Europejskiego Trybunału Praw Człowieka jest niedopuszczalne".

d1njefv

Źródło: Twitter

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1njefv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1njefv
Więcej tematów