Trwa ładowanie...
dl59xdm

Sprawa Witolda Tomczaka. Został ułaskawiony przez prezydenta

Witold Tomczak wystąpił o uniewinnienie po tym, jak sąd w lipcu ubiegłego roku uznał go za winnego, ale odstąpił od wymierzenia kary. W ocenie sądu wina i społeczna szkodliwość czynu nie były znaczne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W wyniku akcji Witolda Tomczaka figurze odpadła część lewej nogi
W wyniku akcji Witolda Tomczaka figurze odpadła część lewej nogi (Forum, Fot: Adam Chełstowski)
dl59xdm

Jak informuje Radio Maryja, prezydent Andrzej Duda wydał akt ułaskawienia wobec Witolda Tomczaka. Odpis postanowienia ma trafić do Sądu Rejonowego Warszawa-Śródmieście.

Witold Tomczak to były poseł AWS i LPR, który w 2000 r. wszedł na wystawę w warszawskiej Zachęcie i uszkodził rzeźbę Jana Pawła II przygniecionego przez meteoryt. Tomczak go usunął, a w wyniku tej akcji figurze odpadła część lewej nogi. Jego proces ruszył po 13 latach od zniszczenia rzeźby.

Były poseł został oskarżony o to, że "działając ze z góry powziętym zamiarem, poprzez gwałtowne przesunięcie" uszkodził rzeźbę. Jego czyn miał spowodować stratę w wysokości prawie 40 tys. zł. W odpowiedzi Tomczak twierdził, że zarzuty są dla niego niezrozumiałe, "zważywszy na to kim był i co przez 28 lat uczynił dla Polski i Polaków Ojciec Święty Jan Paweł II".

dl59xdm

Zobacz też: Prawo łaski jest jedną z prerogatyw prezydenta Polski. Sprawdź kto okazał się najbardziej łaskawy

dl59xdm

Podziel się opinią

Share
dl59xdm
dl59xdm
Więcej tematów