Trwa ładowanie...

Sprawa Pawła Juszczyszyna. Kolegium SO w Olsztynie wyraża dezaprobatę wobec Macieja Nawackiego

Kolegium Sądu Okręgowego w Olsztynie przyjęło kilka uchwał. W sprawie dotyczącej sędziego Pawła Juszczyszyna zwolniono go z obowiązku rozpoznawania spraw w wydziale. Wyrażono również dezaprobatę wobec zachowania prezesa sądu Macieja Nawackiego.

Share
Sprawa Pawła Juszczyszyna. Kolegium SO w Olsztynie wyraża dezaprobatę wobec Macieja Nawackiego
Źródło: PAP, Fot: Tomasz Waszczuk
d4bo4kj

Sędziowie Sądu Rejonowego w Olsztynie domagali się w piątek wprowadzenia do porządku obrad głosowania nad trzema uchwałami. W jednej z nich wezwali do zaprzestania działań utrudniających Pawłowi Juszczynowi wykonywanie obowiązków. Prezes Maciej Nawacki nie dopuścił, aby uchwały zostały wprowadzone pod obrady głosowania. Podarł też dokumenty w tej sprawie.

W poniedziałek kolegium olsztyńskiego Sądu Okręgowego przyjęło szereg ustaw, w tym dwóch interesujących opinię publiczną - poinformował na konferencji prasowej rzecznik prasowy Olgierd Dąbrowski-Żegalski. Sędziowie stwierdzili, że działania Izby Dyscyplinarnej SN nie mogą prowadzić do skutecznego zawieszenia w czynnościach służbowych Juszczyszyna. Uznali też, że uchwała Sądu Najwyższego jest wiążąca.

d4bo4kj

Powołując się na dobro postępowań Juszczyszyn został zwolniony z obowiązku rozpoznawania spraw w IX wydziale Sądu Okręgowego w Olsztynie i dopuszczony do udziału w posiedzeniach kolegium. Sędziowie swoją decyzję w sprawie kolegi argumentowali również celem ochrony porządku prawnego. Stanowisko w tej sprawie zabrało 10 osób. 9 sędziów było za, jeden przeciw, a Juszczyczyn nie głosował.

Kolegium wyraziło również dezaprobatę wobec zachowania Nawackiego. Sędziowie przypuszczają, że mogło dojść do deliktu. Sprawę chcą skierować do zastępcy rzecznika dyscyplinarnego w Białymstoku. - Chodzi o uchybienie godności urzędu sędziego i naruszenie zasad etyki. Nie ma akceptacji dla arogancji wyrażającej pogardę w stosunku do opinii innych ludzi - mówi Dąbrowski-Żegalski. W tej uchwale wszyscy byli jednomyślni, głosował również Juszczyszyn.

Zobacz też: Sędzia Maciej Nawacki podarł uchwałę. Patryk Jaki komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4bo4kj

Podziel się opinią

Share
d4bo4kj
d4bo4kj
Więcej tematów