Trwa ładowanie...
d4mtt1h

Sprawa operatora TVN poszła w świat. The New York Times pisze o akcji ABW

Opiniotwórczy dziennik zza oceanu martwi się o stan wolności mediów w Polsce. Podkreśla, że amerykański nadawca w Polsce (czyli TVN) jest zastraszany przez polskie władze. Czego dowodem jest sprawa Piotra Wacowskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Autorzy kontrowersyjnego filmu o polskich neonazistach. Piotr Wacowski pierwszy z prawej.
Autorzy kontrowersyjnego filmu o polskich neonazistach. Piotr Wacowski pierwszy z prawej. (East News, Fot: PIOTR MOLECKI)
d4mtt1h

Agenci służb bezpieczeństwa pojawili się w domu kamerzysty, który pod przykrywką zrealizował film o neonazistach. Oznajmili, że musi stawić się na przesłuchanie pod zarzutem propagowania faszyzmu - relacjonuje gazeta. Na szczęście prokurat zdążyła się już wycofać z tego polecenia.

Określa sprawę jako incydent, który podnosi obawy o stan wolności mediów w Polsce. Relacjonuje stanowisko TVN, że dzienniakrze działali zgodnie ze wszystkimi standardami dziennikarstwa śledczego. A sama akcja służb "jest próbą zastraszenia dziennikarzy".

Działania służb przeciw TVN sprowokują nowy konflikt. Jasne stanowisko ambasador USA

d4mtt1h

The New York Times raczej rzadko wspomina o Polsce. Ostatnio dość oszczędnie w słowach zrelacjonował wybory. W USA wolnośc mediów jest jednak szczególnie cenioną wartością, dlatego trudno dziwić się zainteresowaniu. Ponadto amerykańskim czytelnikom sprawa TVN przedstawiana jest jako kłopoty amerykańskiego nadawcy w Polsce. Stacja należy do amerykańskiego koncernu Discovery Inc.

Dodajmy, że do amerykańskich czytelników przebijają się głównie złe newsy z Polski. Pisano m.in o aferze KNF ujawnionej przez bankiera Leszka Czarneckiego. Agencja Bloomberg wspominała o skandalu korupcyjnym, z kolei Associated Press podkreślał wartość gigantycznej łapówki jaka pojawiła się w tej sprawie - czyli 10 mln dolarów. Najbardziej rujnujące dla wizerunku Polski są zwłaszcza krótkie dopiski,o tym, co dzieje się w Polsce, zamieszczane przy gorących newsach.

Na przykład zmiana ustawy o Sądzie Najwyższym była komentowana jako "rzadkie zwycięstwo Unii Europejskiej w walce z populizmem o zachowanie demokracji w Europie Środkowo-Wschodniej". Z kolei Associated Press napisała, że "PiS niosący na swych sztandarach hasło walki z korupcją, jest pogrążony w zarzutach dotyczących właśnie korupcji".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4mtt1h

Podziel się opinią

Share

d4mtt1h

d4mtt1h
Więcej tematów