Trwa ładowanie...
d1hhrjr

Prokuratura Krajowa odwołuje przesłuchanie operatora TVN. "Stawianie zarzutów przedwczesne"

Prokuratura Krajowa poinformowała dziś, że jest za wcześnie, by stawiać Piotrowi Wacowskiemu jakiekolwiek zarzuty. Odwołała przesłuchanie operatora telewizji TVN.
Share
Wacowskiemu miały być postawione zarzuty propagowania nazizmu.
Wacowskiemu miały być postawione zarzuty propagowania nazizmu.Źródło: East News, Fot: wojciech olszanka
d1hhrjr

"Prokuratura Krajowa uznała, że przedwczesne jest stawienie zarzutów operatorowi TVN, który wykonywał gesty nazistowskiego pozdrowienia w trakcie spotkania ku czci Adolfa Hitlera w kwietniu 2017 roku i odwołała wyznaczony mu termin stawienia się w prokuraturze" - poinformowała Prokuratura Krajowa.

PK zdecydowała jednocześnie o przekazaniu tej sprawy do Prokuratury Regionalnej w Katowicach, która "prowadzi postępowanie w sprawie podżegania do zorganizowania spotkania ku czci Hitlera poprzez przekazanie jego organizatorowi kwoty 20 tysięcy złotych".

"Zbadanie obu kwestii przez tę samą prokuraturę jest istotne z punktu widzenia celu śledztwa. Ma służyć pogłębionej analizie i wyjaśnić, czy doszło do przestępstwa podżegania do propagowania nazizmu oraz kto ewentualnie je popełnił, przekazując organizatorom spotkania pieniądze. Jednocześnie ma służyć ustaleniu rzeczywistej roli stacji TVN w tym zdarzeniu" - podsumowała Prokuratura Krajowa.

d1hhrjr

Sprawa dotyczy Piotra Wacowskiego, operatora "Superwizjera" TVN. Jest on jednym z autorów reportażu "Polscy neonaziści". Materiał ukazuje kulisy działalności stowarzyszenia "Duma i Nowoczesność" oraz związanych z nimi zwolenników ideologii Adolfa Hitlera. W listopadzie portal wpolityce.pl opublikował zdjęcia Wacowskiego wykonującego gest pozdrowienia nazistowskiego.

Mimo że była to prowokacja dziennikarska, Wacowski jest podejrzewany o propagowanie nazizmu, za co grozi do dwóch lat więzienia. W piątek jego dom odwiedzili funkcjonariusze ABW z informacją, że 29 listopada ma się stawić na przesłuchanie w charakterze podejrzanego.

Źródło: Radio Zet

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1hhrjr

Podziel się opinią

Share
d1hhrjr
d1hhrjr
Więcej tematów