Trwa ładowanie...
d16ien3

Sprawa Olewnika - dowody przeczą zeznaniom rodziny

Kolejne nieścisłości pojawiły się w zeznaniach rodziny Olewników - ustalił reporter RMF FM. Prokuratorzy i policjanci zajmujący się śledztwem ws. uprowadzenia Krzysztofa Olewnika mają dowody, które przeczą wcześniejszym wyjaśnieniom rodziny. Chodzi między innymi o termin przekazania okupu, a także o monitoring zamontowany w domu ojca porwanego biznesmena.

Share
d16ien3

Choć rodzina Olewników kategorycznie zaprzecza, by w domu działał monitoring w czasie, kiedy doszło do porwania Krzysztofa, śledczy znaleźli jednak ślady po instalacji monitoringu na posesji w dodatku w kliku kamer. Inne dowody świadczą o tym, że monitoring działał, jednak nagrane taśmy zniknęły.

Kolejna nieścisłość dotyczy terminu przekazania okupu. Z informacji, która pojawiła się w śledztwie wynika, że rodzina Olewników mogła wcześniej przekazać porywaczom pieniądze, co wskazywałoby na prowadzenie negocjacji bez wiedzy policji.

Przeszukanie posesji Olewników przyniosło także nowe dowody w postaci niezgłoszonej wcześniej broni oraz numeru telefonu do szefa porywaczy Krzysztofa Olewnika.

Czytaj raport: **

d16ien3

Podziel się opinią

Share
d16ien3
d16ien3
Więcej tematów