Trwa ładowanie...

Sprawa Marszu Niepodległości wciąż niezamknięta. Prokuratura powołała biegłego ws. transparentów

Cztery miesiące po wszczęciu śledztwa zdecydowano o powołaniu biegłego w sprawie zajść z listopada 2017 roku. Ma sprawdzić, czy transparenty niesione podczas Marszu Niepodległości oraz wznoszone hasła mogły złamać prawo.

Sprawa Marszu Niepodległości wciąż niezamknięta. Prokuratura powołała biegłego ws. transparentówŹródło: PAP, fot: Aleksander Koźmiński
d2d2cqz
d2d2cqz

W śledztwie nie udało się zidentyfikować ani jednego uczestnika marszu, który mógłby odpowiadać za nawoływanie do nienawiści. Prokuratura chce natomiast, by biegły przyjrzał się transparentom i hasłom z Marszu Niepodległości.

O sprawie donosi RMF FM. Dlaczego dopiero po czterech miesiącach podjęto taką decyzję? Jak informuje radio, prokuratura chciała najpierw mieć opracowany cały materiał filmowy z przebiegu demonstracji. Właśnie teraz policja zakończyła prace nad nagraniami.

Wiadomo, że powołany biegły to historyk, profesor, autor różnych publikacji. Jego zadaniem jest obecnie przeanalizowanie 28 transparentów, banerów i flag, a także kilku skandowanych haseł - uwzględniając kontekst, miejsce i czas ich prezentowania.

Przedstawienie opinii zaplanowano na kwiecień. Od niej zależy, czy policja nadal będzie szukać uczestników marszu, by postawić im zarzuty.

Zobacz także: "Kto nami rządzi?” Czy Polacy nienawidzą wszystkich? Jan Żaryn: „Musi być gorzej, żeby było lepiej”

d2d2cqz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2d2cqz
Więcej tematów