Fala komentarzy po słowach Tuska ws. Marszu Niepodległości

Donald Tusk ocenił, że tegoroczny Marsz Niepodległości to "reputacyjna katastrofa". - Zamiast bronić swojej ojczyzny jak lew, podsyca antypolskie postawy - skomentował słowa szefa Rady Europejskiej Paweł Kukiz. Mocnych komentarzy jest jednak znacznie więcej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pod postem Donalda Tuska pojawiły się setki komentarzy. Znalezienie tych pozytywnych wymaga jednak poświęcenia więcej czasu.
Pod postem Donalda Tuska pojawiły się setki komentarzy. Znalezienie tych pozytywnych wymaga jednak poświęcenia więcej czasu. (PAP)
WP

Nie milkną echa Marszu Niepodległości, na którym pojawiło się wiele kontrowersyjnych i rasistowskich haseł. Chodzi głównie o napisy "Czysta krew, trzeźwy umysł" i "Europa będzie biała albo bezludna", które na transparentach prezentowała jedna z uczestniczących w marszu grup.

"W dalekiej Azji spotkania z przywódcami USA, Chin, Indii, Kanady, Japonii i ASEAN. W kuluarach także pytania o Polskę w związku z marszem narodowców. Bez złudzeń: reputacyjna katastrofa. Może nie wszyscy się tym przejmują, ale ja tak" - napisał na Twitterze Donald Tusk. Pod jego tweetem i nie tylko, rozpoczęła się gorąca dyskusja.

Tusk wkurzył Pawła Kukiza

WP

Słowa byłego premiera szybko skomentował m.in. lider Kukiz'15. "Reputacyjna katastrofa to taki Polak - szef Rady Europejskiej, który zamiast bronić swojej ojczyzny jak lew, zamiast jak najszerzej komunikować, że skandaliczne hasła były tylko marginesem na Marszu Niepodległości i mocno zaprotestować przeciw określaniu Polaków mianem faszystów, podsyca antypolskie postawy i uwiarygadnia atakujące nas media epatując 'troską o stan demokracji' i 'niepokojem w związku z radykalizacją postaw' w Polsce" - napisał Paweł Kukiz.

Europoseł PiS Ryszard Czarnecki ocenił z kolei, że Donald Tusk to "ostatnia osoba, która może mówić o reputacji".

WP

Wielu internautów poruszało również wątek dotyczący ostatniej wizyty Donalda Tuska w Polsce. Przypominali, że przez lata były premier odrzucał zaproszenia na państwowe uroczystości, a w tym roku pojawił się "wyłącznie, aby wsadzić kij w mrowisko".

Faktycznie jego wizycie towarzyszyło wiele emocji, a gdy składał kwiaty przed Grobem Nieznanego Żołnierza, słychać było gwizdy.

WP
WP

Inni podkreślali, że szef Rady Europejskiej nie jest od dementowania fake newsów związanych z Marszem Niepodległości, a "żale w tej sprawie powinno się zgłaszać odpowiedzialnemu za marsz nacjonalistów Jarosławowi Kaczyńskiemu".

WP
WP