Trwa ładowanie...
d1o8bu6

Sprawa dwulatka zamkniętego w pralce. Sąd ograniczył prawa rodzicielskie matce

Sąd w Radomiu zdecydował się ograniczyć prawa rodzicielskie matce dwuletniego Kacpra. Nadzór kuratora nad Żanetą D. będzie obowiązywał do czasu, aż jej syn osiągnie pełnoletniość. Chłopiec został zamknięty w pralce, a film z wydarzenia trafił do internetu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kurator będzie sprawował nadzór nad dwulatkiem do czau osiągnięcia przez niego pełnoletniości
Kurator będzie sprawował nadzór nad dwulatkiem do czau osiągnięcia przez niego pełnoletniości (Facebook.com)
d1o8bu6

Radomski sąd przychylił się do wniosku pracowników pomocy społecznej i zdecydował o ograniczeniu praw rodzicielskich matce. Mimo prawidłowych relacji Żanety D. i dziecka nad rodziną nadzór sprawował będzie kurator. - Matka pracuje, prawidłowo zajmuje się synem, a także zapewnia dobre warunki w mieszkaniu. Nie ma niebezpieczeństwa dla interesu dziecka, dlatego sąd zdecydował się na ograniczenie w postaci wizyt kuratora - powiedział rzecznik Sądu Arkadiusz Guza, cytowany przez portal rdc.pl.

Prawa rodzicielskie będą ograniczone do czasu, aż dwulatek osiągnie pełnoletniość, chyba że strony wniosą o zmianę tej decyzji. Wyrok jest nieprawomocny. Dyrekcja Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Radomiu wyrażała obawy, co do "kompetencji wychowawczych i dojrzałości emocjonalnej matki Kacpra".

Sprawa wyszła na jaw w połowie sierpnia. Do internetu trafiło wideo, na którym widać jak mały chłopiec jest siłą zamykany w pralce. Na zdjęciu trzymał też papierosa. Materiał został nagrany w kwietniu. Opiekę nad dwulatkiem sprawował 18-letni partner Żanety D., kiedy ta była w pracy. Przebywało z nim jego dwóch kolegów w wieku 22 i 19 lat.

d1o8bu6

Prokuratura postawiła mężczyznom zarzuty znęcania się nad dzieckiem ze szczególnym okrucieństwem i narażenia dwulatka na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi im za to nawet 10 lat więzienia. Inne doniesienia mówiły, że jeden z nich miał oddać mocz do kubka dziecka. Ujawnienie nagrania miało być formą zemsty na konkubencie 21-letniej matki dziecka.

Zobacz także: Zaatakował i zgwałcił kobietę w warszawskim parku. Sprawę bada prokuratura

Źródło: rdc.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1o8bu6

Podziel się opinią

Share

d1o8bu6

d1o8bu6
Więcej tematów