Trwa ładowanie...

Dwulatek w pralce. Jest wniosek o ograniczenie praw rodzicielskich dla matki Kacpra

Dwuletni Kacper, którego opiekunowie dla żartu zamknęli w pralce, powinien znaleźć nowy dom. Pracownicy opieki społecznej uważają, że pozostawienie go pod opieką matki, "może stanowić zagrożenie dla jego życia i zdrowia".
Share
Matka dwuletniego Kacpra, może stracić do niego prawa
Matka dwuletniego Kacpra, może stracić do niego prawaŹródło: Youtube.com
d2w8qe8

- Mamy poważne wątpliwości co do kompetencji wychowawczych i dojrzałości emocjonalnej matki dwulatka - wyjawił portalowi echodnia.eu Włodzimierz Wolski, dyrektor Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Radomiu. To dlatego ośrodek złożył do sądu w Radomiu wniosek o ograniczenie praw rodzicielskich matce Kacperka.

Zdaniem Wolskiego wywiad środowiskowy udowodnił, że kobiety nie łączą szczególne więzi emocjonalne z dwulatkiem. - Kacperek był zostawiany pod opieką przygodnych osób nie na godziny, ale nawet na kilka dni, podczas gdy matka wyjeżdżała ze znajomymi. W takich warunkach dziecko nie będzie prawidłowo rozwijać się fizycznie i emocjonalnie, ale ma szansę na znalezienie nowego domu i kochających rodziców. Decyzja jest w rękach sądu - stwierdził dyrektor ośrodka.

d2w8qe8

Sprawa znęcania się nad Kacprem wyszła na jaw, gdy w połowie sierpnia w mediach społecznościowych opublikowano filmik z płaczącym dwulatkiem zamkniętym w pralce automatycznej.

Prokuratura Okręgowa w Radomiu postawiła zarzuty znęcania się nad dzieckiem dwóm mężczyznom: 19-letniemu Tomaszowi K. , konkubentowi matki chłopca oraz 22-letniemu Adamowi B., który był ich współlokatorem. Grozi im za to nawet 10 lat więzienia. Obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani, jednak Adam B. wyszedł z aresztu po wpłaceniu kaucji.

Żaneta D. 21-letnia matka dziecka zapewniała, że jej partner nic nie wiedział o zajściu. Według ustaleń prokuratury to jednak właśnie on miał wsadzić dziecko do pralki, a jego 22-letni kolega nagrywał to zdarzenie telefonem komórkowym.

Źródło: echodnia.eu

d2w8qe8

Podziel się opinią

Share
d2w8qe8
d2w8qe8
Więcej tematów