Trwa ładowanie...
d7x65v4

Sprawa Arkadiusza Kraski. Sąd Najwyższy we wtorek zadecyduje

Sąd Najwyższy podejmie we wtorek decyzję ws. Arkadiusza Kraski. Na ten dzień wyznaczono posiedzenie dotyczące rozpoznania wniosku o wznowienie postępowania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Arkadiusz Kraska w Sądzie Najwyższym
Arkadiusz Kraska w Sądzie Najwyższym (WP.PL)
d7x65v4

Arkadiusz Kraska nie będzie obecny w sądzie, a orzeczenie zostanie przekazane opinii publicznej - poinformowały organy prasowe sądu.

W sprawie Arkadiusza Kraski sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie. Najpierw prokuratura złożyła wnioski o uniewinnienie i o wznowienia postępowania. Następnie śledczy wycofali wszystkie wnioski. Mimo tego sąd i tak musi rozpoznać wniosek prokuratury.

Sprawa Arkadiusza Kraski. Spędził 18 lat w więzieniu

Arkadiusz Kraska 7 marca 2001 r. został skazany przez Sąd Okręgowy w Szczecinie na dożywocie za podwójne zabójstwo, które miał popełnić we wrześniu 1999 r. Apelacja nie została uwzględniona.

d7x65v4

Jak pisały media, zabójstwa były elementem porachunków między grupami przestępczymi. Od ran postrzałowych w pobliżu jednej ze szczecińskich stacji benzynowych zginęli Marek C. i Robert S.

Arkadiusz Kraska wyszedł z więzienia. Prokuratura wycofuje wnioski

W sprawie pojawiły się nowe dowody, w tym nagranie z monitoringu. We wniosku o wznowienie postępowania wskazywano, że podczas śledztwa mogło dojść do popełnienia przestępstwa m.in. preparowania dowodów i mataczenia - co wpłynęło na orzeczenie sądu.

W maju tego roku Sąd Najwyższy postanowił wstrzymać wykonanie wyroku. Termin kolejnego posiedzenia, na którym miał być rozpoznany właściwy wniosek o uniewinnienie Kraski. Wtedy jednak prokuratura wycofała ten, a później również drugi wniosek - o wznowienie postępowania.

d7x65v4

Arkadiusz Kraska przyznał w rozmowie z Wirtualną Polską, że skazanie i pobyt w więzieniu bardzo odcisnęły się na jego zdrowiu. - Biorę leki, które utrzymują mnie przy życiu. Najgorsze, że nie mam za co żyć. Premier nie przyznał mi renty, o którą wnosiłem. Nie mogę podjąć pracy. Na szczęście pomaga opieka społeczna - dodał.

Czytaj też: Eksperyment pomoże wyjaśnić zbrodnię sprzed wielu lat? Arkadiusz Kraska: Strasznie to przeżyłem

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d7x65v4

Podziel się opinią

Share

d7x65v4

d7x65v4
Więcej tematów