ycipk-1nz9ka

Sprawa Arkadiusza Kraski. Sąd Najwyższy we wtorek zadecyduje

Sąd Najwyższy podejmie we wtorek decyzję ws. Arkadiusza Kraski. Na ten dzień wyznaczono posiedzenie dotyczące rozpoznania wniosku o wznowienie postępowania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Arkadiusz Kraska w Sądzie Najwyższym
Arkadiusz Kraska w Sądzie Najwyższym (WP.PL)
ycipk-1nz9ka

Arkadiusz Kraska nie będzie obecny w sądzie, a orzeczenie zostanie przekazane opinii publicznej - poinformowały organy prasowe sądu.

W sprawie Arkadiusza Kraski sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie. Najpierw prokuratura złożyła wnioski o uniewinnienie i o wznowienia postępowania. Następnie śledczy wycofali wszystkie wnioski. Mimo tego sąd i tak musi rozpoznać wniosek prokuratury.

Sprawa Arkadiusza Kraski. Spędził 18 lat w więzieniu

ycipk-1nz9ka

Arkadiusz Kraska 7 marca 2001 r. został skazany przez Sąd Okręgowy w Szczecinie na dożywocie za podwójne zabójstwo, które miał popełnić we wrześniu 1999 r. Apelacja nie została uwzględniona.

Jak pisały media, zabójstwa były elementem porachunków między grupami przestępczymi. Od ran postrzałowych w pobliżu jednej ze szczecińskich stacji benzynowych zginęli Marek C. i Robert S.

Arkadiusz Kraska wyszedł z więzienia. Prokuratura wycofuje wnioski

W sprawie pojawiły się nowe dowody, w tym nagranie z monitoringu. We wniosku o wznowienie postępowania wskazywano, że podczas śledztwa mogło dojść do popełnienia przestępstwa m.in. preparowania dowodów i mataczenia - co wpłynęło na orzeczenie sądu.

ycipk-1nz9ka

W maju tego roku Sąd Najwyższy postanowił wstrzymać wykonanie wyroku. Termin kolejnego posiedzenia, na którym miał być rozpoznany właściwy wniosek o uniewinnienie Kraski. Wtedy jednak prokuratura wycofała ten, a później również drugi wniosek - o wznowienie postępowania.

Arkadiusz Kraska przyznał w rozmowie z Wirtualną Polską, że skazanie i pobyt w więzieniu bardzo odcisnęły się na jego zdrowiu. - Biorę leki, które utrzymują mnie przy życiu. Najgorsze, że nie mam za co żyć. Premier nie przyznał mi renty, o którą wnosiłem. Nie mogę podjąć pracy. Na szczęście pomaga opieka społeczna - dodał.

Czytaj też: Eksperyment pomoże wyjaśnić zbrodnię sprzed wielu lat? Arkadiusz Kraska: Strasznie to przeżyłem

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-1nz9ka
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1nz9ka

ycipk-1nz9ka
ycipk-1nz9ka