Trwa ładowanie...
d1ur7dx

Spotkanie z Putinem ważniejsze niż szczyt NATO. Wymowny wpis Donalda Trumpa na Twitterze

Nie milkną kontrowersje wokół poniedziałkowego spotkania prezydentów Stanów Zjednoczonych i Rosji. Głos w tej sprawie postanowił zabrać Donald Trump. Opublikował wymowny wpis na Twitterze, w którym porównuje szczyt NATO do spotkania z Władimirem Putinem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Spotkanie światowych przywódców wywołało spore kontrowersje
Spotkanie światowych przywódców wywołało spore kontrowersje (PAP, Fot: PAP/EPA)
d1ur7dx

Władimir Putin i Donald Trump spotkali się w poniedziałek na szczycie w Helsinkach. Ich rozmowy w cztery oczy trwały ponad 2 godziny - czyli dłużej, niż planowano. Podczas wspólnej konferencji obydwaj przywódcy zaznaczyli, że stosunki między krajami są złe, ale właśnie nadchodzi odwilż.

To jednak nie wszystko. Gdy przywódca Rosji stwierdził, że nie ma dowodów na rosyjską ingerencję w wybory prezydenckie w USA, Trump nie zaprzeczył. Komentatorzy i politycy zauważają, że prezydent USA był zbyt uległy wobec Putina.

Głos w tej sprawie zabrał sam zainteresowany. Prezydent Trump napisał na Twitterze, że odbył "dobre spotkanie z NATO", ale "jeszcze lepsze z Władimirem Putinem". Zarzucił również mediom, że nie relacjonowały wspomnianych wydarzeń w ten sposób. "Fake newsy szaleją!" - grzmi Trump w sieci.

Warto również przypomnieć, że Amerykańska Wielka ława przysięgłych oskarżyła 13 Rosjan oraz trzy rosyjskie podmioty w związku z ingerencją w wybory prezydenckie w 2016 roku. Mimo to Trump w Helsinkach powiedział, że nie ma powodów, by wierzyć te teorie. Dodał, że Putin "niezwykle mocno" odpierał takie zarzuty.

d1ur7dx

Prezydent Stanów Zjednocoznych uczestniczył niedawno w szczycie NATO, gdzie zaskoczył tempem swoich działań. Tuż przed rozpoczęciem spotkań Donald Trump w ostrych słowach zaatakował europejskich sojuszników za ich niewystarczające - mimo ostatnich wzrostów - wydatki na obronę.

- To bardzo smutne, że Niemcy robią wielki deal na ropę i gaz z Rosją. Mamy was bronić przed Rosją, a Niemcy płacą Rosji miliardy i miliardy dolarów - mówił Trump przed szczytem NATO. Zaznaczył, że Niemcy są kontrolowane przez Moskwę. - Polska nie przyjęłaby gazu od Rosji, bo nie chce być zakładnikiem - dodał prezydent USA.

To jednak nie wszystko. Po szczycie w Brukseli Trump stwierdził w wywiadzie telewizyjnym, że że Unia Europejska, podobnie jak Chiny i Rosja, jest wrogiem Stanów Zjednoczonych.

d1ur7dx

- Myślę, że mamy wielu wrogów. Uważam, że Unia Europejska jest wrogiem. Co oni robią nam w handlu? - pytał. - Teraz nie myślisz tak o Unii Europejskiej, ale oni są wrogami - dodał. Jego zdaniem wrogiem "ekonomicznym" USA są również Chiny oraz Rosja.

Zobacz także: Burze i ulewy nad Polską. Wiem, kiedy powrócą upały

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ur7dx

Podziel się opinią

Share
d1ur7dx
d1ur7dx
Więcej tematów