Trwa ładowanie...
soczi

Spotkanie Władimira Putina i Aleksandra Łukaszenki w Soczi

Pięć godzin rozmawiali prezydenci Rosji i Białorusi w Soczi. Spotkanie dotyczyło integracji między krajami. Nie przedstawili jednak żadnych szczegółów. Zaplanowali kolejną rozmowę.

Share
Spotkanie Władimira Putina i Aleksandra Łukaszenki w Soczi
Źródło: PAP/EPA
d1dvznh

Rozmowy Władimira Putina i Alaksandra Łukaszenki miały dotyczyć planu pogłębienia integracji gospodarczej Rosji i Białorusi. Zawiera on 31 tzw. map drogowych dotyczących różnych sfer współpracy i sektorów gospodarki.

Jak poinformował minister gospodarki Rosji Maksim Orieszkin po zakończeniu rozmów w Soczi, poważnie zbliżyły się stanowiska obu stron w kwestii ropy naftowej i gazu. Kwestie sporne pozostały jedynie w strefie energetyki.

PAP podaje, że następne takie spotkanie odbędzie się już 20 grudnia. Oba kraje we wrześniu parafowały wstępny program działań w ramach integracji, ale ma on ujrzeć światło dzienne dopiero po rozwiązaniu kwestii spornych.

d1dvznh

Na Białorusi odbył się protest przeciwko zacieśniania integracji z Rosją. Media podają, że to największy taki protest od lat. Mieszkańcy sprzeciwiają się integracji z Rosją, nazywając ją wprost okupacją.

"My mamy swój kraj. Nasi ludzie walczyli o niepodległość i teraz sprzedać ją za ropę i gaz to najgorsze, co może zrobić człowiek na świecie" - powiedział student z Mińska cytowany przez interia.pl. Inny z manifestantów dodał: "Wiele narodów tylko marzy o niepodległości. My ją mamy i nie można jej zgubić".

Niektórzy uczestnicy protestu przynieśli historyczne biało-czerwono-białe flagi. Ich zdaniem, na mocy programu pogłębienia integracji zwiększy się zależność Białorusi od Rosji.

PAP/EPA
Źródło: PAP/EPA
PAP
Źródło: PAP, fot: kijow

Tragedia w Szczyrku. Burmistrz komentuje ze łzami w oczach

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1dvznh

Podziel się opinią

Share
d1dvznh
d1dvznh
Więcej tematów