Trwa ładowanie...
d2onxa5

Spotkanie u marszałka Senatu znów bez PO

- Będziemy wszędzie tam, gdzie marszałek spróbuje zorganizować posiedzenie. Nasza forma protestu się nie zmienia i nie weźmiemy udziału w tym spotkaniu - powiedział lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna odnosząc się do spotkania organizowanego przez marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego ws. rozwiązania obecnego kryzysu parlamentarnego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grzegorz Schetyna
Grzegorz Schetyna (Adam Stepien/Agencja Gazeta)
d2onxa5

- Nie jest się marszałkiem jednej partii, ale całego Sejmu. My jesteśmy w sali plenarnej i będziemy tam, bo uważamy, że ogłoszona przez marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego przerwa jeszcze się nie skończyła - zapowiedział Schetyna. - Czekamy na kontynuację 33. posiedzenia Sejmu - dodał.

Jak powiedział, jeżeli chodzi o rozwiązanie obecnego kryzysu parlamentarnego, to tutaj "władny jest marszałek Sejmu". - Marszałek Marek Kuchciński jest osobą, która doprowadziła do tego konfliktu, i która później go także eskalowała, i to on musi być gospodarzem tej decyzji (w sprawie rozwiązania kryzysu) - podkreślił lider Platformy.

Zaznaczył, że marszałek Sejmu jest drugą osobą w państwie. - Nie może być tak, że będziemy szukać polityków PiS, którzy będą wspierać, solidaryzować się z marszałkiem Sejmu, bo on musi być osobą podmiotową, musi mieć wpływ na politykę - powiedział Schetyna.

d2onxa5

Schetyna chce alternatywnego spotkania. Bez prezesa PiS

- Apeluję do szefów ugrupowań opozycyjnych, aby także nie brali udziału w spotkaniu u marszałka Senatu. Ono nie daje szansy na wyprowadzenie Sejmu z kryzysu - powiedział. Zamiast tego szef PO chce spotkania w gronie liderów opozycji.

- Będę (...) prosił ich o spotkanie, żebyśmy w czwórkę, jeszcze dzisiaj, mogli ustalić strategię współpracy opozycji, bo uważam, że strategia opozycji musi być ustalana na spotkaniu szefów partii opozycyjnych, szefów klubów partii opozycyjnych, a nie z prezesem Jarosławem Kaczyńskim - mówił.

Pierwsze spotkanie u marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego mające zakończyć kryzys w polskim parlamencie odbyło się w poniedziałek. W rozmowach liderów partii nie brał udziału tylko przedstawiciel PO. Uczestniczyli w nich liderzy: PiS, Kukiz'15, Nowoczesnej i PSL. Kolejne ze spotkań w tej formule ma się odbyć we wtorek o godz. 14.

d2onxa5

Podziel się opinią

Share

d2onxa5

d2onxa5
Więcej tematów