Trwa ładowanie...
d2yfac6
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Spotkanie prezydentów Polski i Bułgarii

• Andrzej Duda i Rosen Plewnelijew spotkali się w Sofii
• Tematem rozmów jest między innymi szczyt NATO
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej Duda (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
d2yfac6

Prezydenci Polski i Bułgarii, Andrzej Duda i Rosen Plewnelijew, spotkali się w poniedziałek w Sofii, by rozmawiać m.in. o lipcowym szczycie NATO i współpracy wojskowej. Tematem rozmów ma być także kryzys migracyjny, konflikt na Ukrainie i kwestie energetyczne.

Ceremonia oficjalnego powitania prezydenta Dudy odbyła się na placu św. Aleksandra Newskiego.

Obaj prezydenci odbędą rozmowę w cztery oczy, następnie pod przewodnictwem szefów państw spotkają się delegacje obu krajów. Prezydent Duda otrzyma najwyższe bułgarskie odznaczenie - Stara Płanina ze wstęgą.

d2yfac6

Bułgaria jest ważnym elementem budowania sojuszu i konsensusu przed lipcowym szczytem w Warszawie - powiedział w niedzielę na briefingu prasowym prezydencki minister Krzysztof Szczerski. Zaznaczył, że w Bułgarii przecinają się "dwa wielkie problemy bezpieczeństwa Europy i NATO", czyli bezpieczeństwa na Wschodzie, w tym w regionie Morza Czarnego, oraz problem napływu migrantów, niebezpieczeństwa związanego z kryzysem w Syrii.

W poniedziałek Andrzej Duda spotka się także z bułgarskim premierem Bojko Borysowem.

Z Sofii Katarzyna Nocuń

d2yfac6

Podziel się opinią

Share

d2yfac6

d2yfac6
Więcej tematów