Trwa ładowanie...

Spotkanie PiS w Sejmie. Kaczyński zdradził plan ws. pensji polityków

Prezes PiS spotkał się wieczorem w Sejmie z parlamentarzystami swojej partii. Na posiedzeniu klubu PiS Jarosław Kaczyński odniósł się do sprawy oddawania nagród przez ministrów. Według nieoficjalnych doniesień nie krył swojej wściekłości.

Spotkanie PiS w Sejmie. Kaczyński zdradził plan ws. pensji politykówŹródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d103yjy
d103yjy

Politycy PiS podkreślają, że półgodzinne spotkanie było "normalne i porządkowe". Z nieoficjalnych informacji PAP wynika jednak, że prezes partii zapowiedział przyspieszenie działań ws. zarobków polityków. Rozmówca agencji mówi, że Kaczyński nazwał błędem przyznanie przez Beatę Szydło nagród dla podwładnych, ale zaapelował, aby zakończyć rozmowy na ten temat, a skupić się na reakcji na kryzys.

Prezes PiS stwierdził, że "niezwłocznie" trzeba rozpocząć prace nad projektami ws. obniżenia wynagrodzeń parlamentarzystów oraz zmian w zarobkach włodarzy miast i gmin, starostów i marszałków województw.

Zobacz także: Tomasz Siemoniak o ochronie prezesa PiS: nadmiarowa

Informator agencji relacjonuje, że Jarosław Kaczyński powiedział, iż "projekty powinny być zgłoszone szybciej niż później".

d103yjy

Szef rządzącego obozu zaznaczył, że część zmian zostanie wprowadzona ustawami, a inne rozporządzeniem szefa MSWiA.

Z kolei według "Faktu" Kaczyński miał być wściekły na swoich posłów i senatorów. - My tu jesteśmy dla Polski! Nie dla siebie! Jeśli damy wygrać wybory drugiej stronie, to damy wygrać szajkom. Po prostu szajkom - miał mówić.

Bez pytań i uwag

Kaczyński podczas spotkania klubu PiS w Sejmie miał też ponownie stwierdzić, że ministrowie powinni oddać swoje nagrody do połowy maja. Rozmówca PAP mówi, że po wystąpieniu prezesa nie było uwag i pytań ze strony parlamentarzystów.

Zmiany w przepisach o zarobkach posłów, senatorów i samorządowców lider Zjednoczonej Prawicy zapowiedział w ubiegły czwartek. Poinformował, że chodzi o obniżenie o 20 proc. pensji parlamentarzystów, a dla wójtów, burmistrzów, prezydentów, marszałków i starostów wprowadzone zostaną "nowe limity obniżające".

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d103yjy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d103yjy
Więcej tematów