Trwa ładowanie...
d4m2cer

Spotkanie Młodych na lednickich polach

Kilkadziesiąt tysięcy pielgrzymów przybyło już na lednickie pola, gdzie około godziny 17 w sobotę rozpocznie się VI Spotkanie Młodych. W Lednicy są młodzi ludzie z całej Polski i Europy, a nawet z Australii.

d4m2cer
d4m2cer

Pomysłodawca i organizator spotkania, dominikanin Jan Góra, spodziewa się, że do wieczora przybędzie ponad 100 tys. osób. Najważniejsze żeby temu całemu wydarzeniu towarzyszyła głęboka refleksja - powiedział ojciec Góra.

Z okazji 82. urodzin papieża uczestnicy spotkania, poprowadzeni przez 82 wodzirejów, zatańczą poloneza i złożą Janowi Pawłowi II życzenia. Jeden z poznańskich cukierników przygotował na tę okazję 150-kilogramowy tort. Są na nim 82 świeczki, które zdmuchną 82 "sierotki".

Podczas lednickiego spotkania na 200-metrowym zwoju jedwabiu są zbierane życzenia dla papieża. Zostaną mu przekazane w niedzielę.

Odbywające się od sześciu lat spotkania nawiązują do różnych biblijnych wątków. W tym roku tematem przewodnim będą "Gody weselne w Kanie". Zapowiedziano procesję kapel weselnych i zespołów ludowych, poczęstunek i dzielenie się plackiem weselnym.

Zebrani tradycyjnie wysłuchają przesłania papieża, wybiorą Chrystusa na króla Trzeciego Tysiąclecia, a po mszy świętej przejdą przez "Bramę-Rybę" Trzeciego Tysiąclecia.(an)

Zobacz także: Spotkania Młodych

d4m2cer
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4m2cer
Więcej tematów