Trwa ładowanie...
d3x5gbg

Spotkanie ekumeniczne w Damaszku - gorące powitanie papieża

Przedstawiciele wszystkich działających w Syrii
kościołów chrześcijańskich, reprezentujący w 17-milionowym kraju ponad 2 miliony wiernych, wzięli w sobotę wieczorem udział w
spotkaniu ekumenicznym w Damaszku z papieżem, odbywającym
pielgrzymkę śladami św. Pawła Apostoła.

d3x5gbg
d3x5gbg

Przemawiając w prawosławnej katedrze pod wezwaniem Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny, Jan Paweł II zaapelował o jedność kościołów chrześcijańskich i wspólne obchodzenie w jednym terminie Świąt Wielkanocnych.

Od Soboru Watykańskiego II - przypomniał papież - Kościół katolicki opowiada się za wszelkimi działaniami zmierzającymi do przywrócenia wspólnych obchodów Wielkanocy.

Chrześcijańska dzielnica Damaszku Bab Touma, Brama Tomasza, entuzjastycznie witała Jana Pawła II, który przejeżdżał jej ulicami do katedry, miejsca spotkania.

Kilka tysięcy osób blisko dwie godziny oczekiwało na przejazd papieża i gdy pojawił się samochód papieski, ludzie zasypali jezdnię płatkami róż i rozległy się chóralne, śpiewne okrzyki stanowiące na Bliskim Wschodzie wyraz radości.

Wznoszono również okrzyki "Viva el baba, viva el baba!", (Niech żyje papież!).

W całej dzielnicy wywieszono flagi syryjskie i biało-żółte flagi watykańskie, a wiele osób oczekujących na przejazd papieża miało koszulki z podobizną Jana Pawła II.(mp)

d3x5gbg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3x5gbg
Więcej tematów