Szef sztabu w Mirosławcu nie żyje. Ppłk Konrad Barnaś miał 45 lat
Podpułkownik Konrad Barnaś, szef sztabu 12. Bazy Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu, zmarł 12 września. Miał 45 lat. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek w Czarnej.
Co musisz wiedzieć?
- Podpułkownik Konrad Barnaś zmarł 12 września w wieku 45 lat.
- Pogrzeb odbędzie się w piątek o godz. 14 w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Czarnej.
- Barnaś brał udział w misji w Afganistanie jako Dowódca Klucza BSR w Grupie Rozpoznawczej Polskich Sił Zadaniowych.
Koledzy z jednostki pożegnali podpułkownika słowami: "Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej". To wyraz szacunku i pamięci o jego zasługach i oddaniu służbie.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Politycy popełnili błąd ws. Wyryk? Ekspert: Bitwy może nie przegramy
Jakie były osiągnięcia podpułkownika Barnasia?
Podpułkownik Konrad Barnaś był szefem sztabu 12. Bazy Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu. W 2011 r. uczestniczył w misji w Afganistanie, gdzie pełnił funkcję Dowódcy Klucza BSR w Grupie Rozpoznawczej Polskich Sił Zadaniowych. Był również spadochroniarzem, co podkreśla jego wszechstronność i zaangażowanie w służbę wojskową.
Jednostka, której Barnaś był częścią, powstała 1 stycznia 2016 r. i jest podporządkowana Dowódcy 1. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego. Baza zajmuje się gromadzeniem, analizą i interpretacją informacji rozpoznawczo-wywiadowczych oraz ich transmisją do decydentów polityczno-wojskowych. Dodatkowo zabezpiecza funkcjonowanie lotniska na potrzeby Sił Zbrojnych RP i NATO.
Czytaj więcej: