Trwa ładowanie...
d11ivc2

Spotkanie Dudy i Kaczyńskiego dobiegło końca. Jest pierwszy komentarz Krzysztofa Łapińskiego

Rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy Krzysztof Łapiński zabrał głos chwilę po tym jak opuścił Belweder, gdzie doszło do spotkania prezydenta Andrzeja Dudy i prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Jak powiedział, to przewodniczący PiS prezentował głowie państwa postulaty partii. Nie poznał natomiast treści prezydenckiego projektu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krzysztof Łapiński rzecznikiem prezydenta Andrzeja Dudy jest od maja 2017 r.
Krzysztof Łapiński rzecznikiem prezydenta Andrzeja Dudy jest od maja 2017 r. (PAP, Fot: Tytus Żmijewski)
d11ivc2

- Dobre, merytoryczne spotkanie, w dobrej atmosferze - tak prezydent ocenia rozmowę z Kaczyńskim. Słowa Dudy powtórzył jego rzecznik w programie "Tak jest" w TVN24. Podkreślił, że Duda zapewnił o przyjrzeniu się postulatom przedstawionym przez lidera PiS, tak jak tym, które zaprezentowali przedstawiciele innych partii.

- Teraz można pochylić się nad konkretami - zaznaczył. Jednocześnie zapewnił, że Duda nie po to wetował poprzednie ustawy, żeby zapisy, z którymi się nie zgadzał, znowu się w nich znalazły.

Jak tłumaczył, spotkania głowy państwa i lidera PiS nie powinny dziwić, bo Kaczyński jest prezesem obozu rządowego. Zasugerował, że doszło do więcej niż dwóch spotkań, ale "może zostały przeoczone przez media".

d11ivc2

Zobacz też: Krzysztof Łapiński. Kim jest rzecznik prezydenta, który tak naraża się PiS?

Zamieszanie wokół prof. Królikowskiego

"Zdziwienie" - tym słowem Łapiński odniósł się do informacji dot. śledztwa ws. Michała Królikowskiego, profesora, z którym prezydent konsultuje projekty ustaw o SN i KRS. - Pytanie, skąd to wyciekło - dodał rzecznik Dudy.

d11ivc2

- Źle się stało, że to się dzieje teraz. To powód do spekulacji - ocenił.

- Nie mieliśmy żadnej wiedzy, że prokuratura sprawdza profesora - zapewnił. Jednocześnie zaznaczył, że "byłby ostatnią osobą, która podejrzewałaby prokuraturę o złą wolę". To samo dotyczy profesora. Rzecznik Dudy zapewnił, że doniesienia "w żaden sposób nie podważają uczciwości prof. Królikowskiego i nie zmieniają stosunku prezydenta do niego".

Tłumaczył też, że prokuratura nie musi informować o sprawie. Co innego, gdyby Królikowski był pracownikiem KPRP.

Łapiński, zapytany o to, czy Duda rozmawiał z Kaczyńskim o Królikowskim, odpowiedział, że za krótko rozmawiał z głową państwa. - Z mojej wiedzy wynika, że wątek nie został poruszony - dodał.

W Polsat News rzecznik Dudy przyznał z kolei, że "prezydent jest przywiązany do wyboru KRS większością 3/5 głosów".

Źródło: TVN24

d11ivc2

Podziel się opinią

Share

d11ivc2

d11ivc2
Więcej tematów